Burmistrz chce restauracji w ratuszu

Fot. la

Powrócił temat otwarcia obiektu gastronomicznego w zabytkowym ratuszu. Urząd szuka chętnych inwestorów i zaprasza do negocjacji.

Lokal gastronomiczny w ratuszu wraz z przebudową rynku i deptaków ma ożywić serce naszego miasta, co jest głosem nie tylko moim, ale przede wszystkim wielu mieszkańców. Przebudowa będzie, więc temat lokalu cały jest czas aktualny – zachęca burmistrz Grzegorz Kubik.

Przedmiotem najmu jest 10 pomieszczeń o łącznej powierzchni 309 m2, w których mogłaby mieścić się restauracja wraz z salą dla gości, magazynem i kuchnią. Restaurator mógłby również korzystać z części przyległej do ratusza, gdzie w okresie letnim mieściłby się ogródek wiedeński. Zainteresowani przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje propozycje do dnia 21 maja.

To drugie podejście urzędu do tematu. Po pierwszym zaproszeniu do gminy zgłosił się inwestor, który był zainteresowany poprowadzeniem restauracji w ratuszu. Po negocjacjach nie wyznaczył jednak ostatecznej kwoty i zrezygnował z pomysłu w lutym ubiegłego roku.

I chociaż oficjalnym powodem podanym do publicznej wiadomości była informacja, że „parametry najmu nie wpisują się w biznesowe założenia spółki”, to część mieszkańców zwróciłą uwagę, że inwestor mógł zrezygnować przez przedłużający się remont wnętrza budynku.

Jak poinformował nas Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza, tym razem taki scenariusz nie wchodzi w grę. Prace remontowe w ratuszu (po 1,5 roku) zostały ostatecznie zakończone.

Cały artykuł jest również dostępny w 20 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*