Bus wjechał w osobówkę

Do zderzenia doszlo na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i .Niepodleglości. Fiat uno został uderzony przez busa. Fot. Michał Wiśniewski

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu fiata uno i dostawczego peugeota. Doszło do niej w środę przed południem na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Niepodległości. Dostawcze auto wyjeżdżało z podporządkowanej i uderzyło w bok fiata.

Ulica Niepodległości w Lesznie była przez wiele lat drogą jednokierunkową. Zmieniło się to jesienią 2017 roku. Część kierowców jednak prawdopodobne wciąż jeździ na pamięć i niewykluczone, że tak było właśnie w tym przypadku. Zderzenie busa z osobówką miało miejsce przed tygodni em na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Niepodległości.

– Jechałem z Jagiellońskiej i chciałem skręcać w Niepodległości. Nie widziałem tego fiata, bo zasłonił mi widoczność peugeot, który parkował przy samych pasach – twierdził kierowca busa.

Jego auto uderzyło w bok fiata uno, który jechał od ronda Solidarności w stronę Ronda Inki. Siła uderzenia była na tyle duża, że obróciła fiata, który zatrzymał się częściowo na chodniku. Nikt z pieszych nie ucierpiał, choć było takie zagrożenie.

– Usłyszałam huk i poczułam jak po jezdni sypie się szkło i odłamki – mówi piesza, która była świadkiem zdarzenia.

Mieszkaniec Kąkolewa, który kierował uno, został przebadany przez lekarza pogotowia. Uznano, że konieczny jest transport do szpitala.Na skrzyżowanie wezwano straż pożarną i policję.

Michał Wiśniewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*