Byki jadą po złoto

64

42 punkty. Tyle muszą zdobyć w niedzielę żużlowcy FOGO Unii Leszno, by wyjechać z Wrocławia ze złotymi medalami Drużynowych Mistrzostw Polski. Zadanie nie będzie łatwe, ale jest do zrealizowania.

Tegoroczny finał jest rewanżem za sezon 2015, kiedy Byki stanęły na najwyższym stopniu podium. Wówczas jednak, ten rewanżowy mecz odbywał się na Smoczyku.

8 punktów przewagi, to niby niewiele, ale ostatnie finały pokazywały, że taka przewaga z reguły wystarczała do wygrania dwumeczu.

Betard Sparta na rewanż będzie już wzmocniona Maksymem Drabikiem. Junior z Wrocławia już trenował i ponoć jest w bardzo dobrej dyspozycji. Być może menadżer gospodarzy tego spotkania – Rafał Dobrucki zdecyduje się też na zmianę za słabo jadącego ostatnio Andrzeja Lebiediewa. Mógłby go zastąpić palącym się do jazdy Tomaszem Jędrzejakiem.

W zespole z Leszna zmian nie ma i nie będzie. W obwodzie co prawda pozostaje Jurica Pavlic, ale Piotr Baron raczej nie zdecyduje się na taki ruch, zmieniając bezbarwnego Petera Kildemanda. Duńczyk pokazał jednak wczoraj w Grand Prix w Sztokholmie, że nie zapomniał jak się jeździ, docierając nieoczekiwanie do finału.

Emocji na Stadionie Olimpijskim nie powinno zabraknąć, choć obiekt w stolicy Dolnego Śląska dotąd nie sprzyjał walce. Należy się spodziewać, że i teraz o wszystkim mogą zadecydować: dobry moment startowy i umiejętne rozegranie pierwszego łuku.

Awizowane składy

FOGO Unia: 1. Emil Sajfutdinow, 2. Peter Kildemand, 3. Piotr Pawlicki, 4. Grzegorz Zengota, 5. Janusz Kołodziej, 6. Dominik Kubera

Betard Sparta Wrocław: 9. Tai Woffinden, 10. Szymon Woźniak, 11. Maciej Janowski, 12. Andrzej Lebiediew, 13. Vaclav Milik, 14. Lars Skupień

Początek spotkania na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu o godzinie 19.00. (andre/fot.archiwum).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*