Żużlowcy FOGO Unii Leszno staną w niedzielę przed szansą podtrzymania zwycięskiej passy w PGE Ekstralidze. Tego dnia czeka ich zaległe, wyjazdowe starcie z mocną na własnym torze ekipą Włókniarza Częstochowa.

Częstochowianie sprawiali już w lidze niespodzianki, a największą była wygrana na własnym torze z mistrzem Polski – Stalą Gorzów.

Na domowym torze ta drużyna zyskuje bardzo dużo. Drugą młodość przeżywa Rune Holta, jest nieobliczalny Leon Madsen, Matej Zagar. Nieźle prezentuje się nawet spisywany na straty Karol Baran. Jest też powracający do składu Andreas Jonsson. Młodzież też potrafi zaskakiwać, szczególnie Oskar Polis.

Na papierze i patrząc na tabelę lekkim faworytem są goście z Leszna, ale tak prawdę mówiąc tu żaden wynik nie będzie niespodzianką. Lwy są bowiem w stanie na własnym torze wygrać chyba z każdym. Byki muszą się wznieść na wyżyny swoich umiejętności, by cieszyć się kolejnym zwycięstwem. Sprawa wygranej jest otwarta. Spodziewany się raczej zaciętej, wyrównanej potyczki, która rozstrzygnie się w biegach nominowanych.

Awizowane składy

Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Karol Baran
11. Matej Zagar
12. Andreas Jonsson
13. Rune Holta
14. Michał Gruchalski

Fogo Unia Leszno
1. Emil Sayfutdinov
2. Peter Kildemand
3. Piotr Pawlicki
4. Grzegorz Zengota
5. Janusz Kołodziej
6. Dominik Kubera

Początek ścigania pod Jasną Górą o godzinie 19.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*