W niedzielę fanów żużla czeka drugie podejście do meczu PGE Ekstraligi pomiędzy FOGO Unią Leszno, a Włókniarzem Częstochowa. Za pierwszym razem z żużlowcami wygrała aura.

Tym razem wszystko wskazuje, że nikt na pogodę nie będzie miał prawa narzekać i mecz dojdzie do skutku.

Włókniarz nie należy do zespołów, które teoretyzując będą walczyć o wysokie cele. Celem ekipy spod Jasnej Góry jest na pewno spokojny ligowy byt.

Częstochowianie posiadają w swoim składzie kilka uznanych nazwisk. W formie jest bez wątpienia Leon Madsen. Całkiem dobrze radzi sobie też Rune Holta. Jest też indy doświadczony zawodnik, dobrze zresztą znany w Lesznie – Sebastian Ułamek. Nie możemy też zapominać o Mateju Zagarze. Słoweniec, to zawodnik o ogromnych możliwościach, ale ostatnio jest jednak cieniem samego siebie. Zawodnika tego dopadły jak się wydaje ogromne problemy sprzętowe. To zresztą ogólnie rzecz biorąc bolączka nie tylko tego zawodnika.

Byki też nie ustabilizowały formy. Notują ogromne wahania dyspozycji, ale w tym meczu są na pewno faworytem. Ewentualna wygrana jednak wcale nie musi przyjść łatwo. Cel w Lesznie jest jednak oczywisty. Wygrać i to jak najwyżej, mając przecież w perspektywie także rewanż w Częstochowie.

Awizowane składy

Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa:

1. Leon Madsen
2. Karol Baran
3. Sebastian Ułamek
4. Matej Zagar
5. Rune Holta
6. Oskar Polis

FOGO Unia Leszno:

9. Emil Sayfutdinov
10. Peter Kildemand
11. Piotr Pawlicki
12. Grzegorz Zengota
13. Janusz Kołodziej
14. Bartosz Smektała

Początek rywalizacji na Smoczyku o godzinie 16.30. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*