Byki wybierają się do Grudziądza

Żużlowcy FOGO Unii Leszno w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi będą musieli się zmierzyć się nie tylko z nieobliczalną na swoim torze ekipą MR GARDEN GKM, ale również z ekstremalnie twardą nawierzchnią w Grudziądzu.

To będzie bardzo trudny bój. Rywal jest mocno zmobilizowany, bo jeśli wygra w niedzielę z Bykami, to zapewni sobie spokojny byt w lidze.

Leszczynianie po ostatniej porażce u siebie z Cash Broker Stalą Gorzów będą się starali zrehabilitować i pokrzyżować plany miejscowych zawodników. Będzie o to jednak piekielnie ciężko, bo królem tego toru ale nie tylko jest Artiom Łaguta. W sobotnim Grand Prix w Malilli fenomenalnie pojechał Antonio Lindbaeck. Formę ostatnio odnalazł Rafał Okoniewski, a są przecież jeszcze równie solidny Krzysztof Buczkowski, czy Krystian Pieszczek.

Forma Byków to wciąż jedna wielka niewiadoma. Najrówniej ostatnio prezentuje się Emil Sajfutdinow. Reszta miewa jednak spore wahania formy i w dalszym ciągu nie wiemy na co stać ten zespół. Owszem, play-off już jest, ale czy będzie to ,,tylko” czwarte miejsce i skazanie się na prawdopodobną jazdę w półfinale z niewygodną drużyną z Wrocławia?

Na domiar złego mało prawdopodobny jest występ w niedzielę Dominika Kubery, który w sobotę w Divisowie zanotował upadek, uskarżając się na ból biodra. Żużlowiec nie doznał na szczęście złamań, ale biodro jest mocno zbite.

Biorąc pod uwagę te wszystkie za i przeciw, to więcej atutów jest na tę chwilę po stronie ekipy Roberta Kempińskiego. Bywają jednak i miłe rozczarowania. Ewentualna wygrana Byków też nie będzie żadną niespodzianką.

Awizowane składy

FOGO Unia Leszno:
1. Emil Sajfutdinow
2. Peter Kildemand
3. Piotr Pawlicki
4. Grzegorz Zengota
5. Janusz Kołodziej
6. Dominik Kubera

MRGARDEN GKM Grudziądz:
9. Antonio Lindbaeck
10. Krystian Pieszczek
11. Krzysztof Buczkowski
12. Rafał Okoniewski
13. Artem Laguta
14.
15. Kamil Wieczorek

Początek niedzielnego spotkania na stadionie przy ulicy Hallera o godzinie 19.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*