Był pot i łzy! Bieg ukończyli najwytrwalsi zawodnicy

Ekipa Transformers zmierzyła się z ekstremalnym biegiem z przeszkodami. Byli pod wrażeniem trasy i nowych przeszkód. Fot. Natalia Kurpisz

To była niezapomniana przygoda dla wszystkich, którzy wzięli udział w V edycji biegu z przeszkodami Runaway DrogBruk Colosseum w Pępowie. Ekstremalny bieg z przeszkodami to niesamowite wyzwanie i adrenalina, których nie zabrakło na trasie.

Pokonywanie starannie opracowanych oraz perfekcyjnie wykonanych przeszkód OCR pomogło pokonać słabości oraz dało uczestnikom wiele satysfakcji z przeżycia niezapomnianych chwil. Najważniejsze jednak dla teamu organizatorów jest satysfakcja, jaką było widać na twarzach uczestników.

– Dokładamy wszelkich starań o bezpieczeństwo oraz poziom trudności naszych przeszkód, konsultując to z zawodnikami, którzy mają starty na arenach międzynarodowych biegów z przeszkodami. Oprócz starannie przygotowanej oraz oznaczonej trasy, dbałości o naszych uczestników charakteryzuje nas coś jeszcze – atmosfera. To właśnie coś, czego każdy uczestnik potrzebuje biorąc udział w danym evencie – wyjaśnia Krzysztof Zmysłowski, organizator biegu.

Duże zainteresowanie

Słoneczna aura dopisała, a impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. W biegu wzięli udział zawodnicy z różnych zakątków Polski.

– Uczestniczyłem już w wielu biegach w całej Polsce, jednak Pępowo to miejsce, które przede wszystkim przyciąga klimatem całej imprezy. Organizacja jest na najwyższym poziomie. Z roku na rok widzę, jak Runaway rośnie jako marka na arenie biegów OCR w Polsce. To był mój trzeci bieg w Pępowie. Za każdym razem biegniemy w gronie przyjaciół i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem trasy oraz nowych przeszkód. Zdecydowanie polecam – opisuje swoje wrażenia Tobiasz Dziurdziewski ze Studia Transformers Trening & Dieta w Lesznie.

Choć było gorąco, to wielu nie poddało się i ukończyli bieg. Fot. Natalia Kurpisz

Trasy biegu

Uczestnicy do wyboru mieli cztery kategorie biegu:

Elite – trasa przewidziana dla zawodowców na trasie 8 km, gdzie prowadzony jest system opasek. Uczestnicy mogą liczyć na specjalne przeszkody trudne techniczne dla tych najbardziej wymagających z serii Elite Women oraz Men. Fala Elite nie ma żadnych karnych pętli biegu oraz burpee. Niepokonanie przeszkody skutkuje utratą opaski Elite. Dowolna ilość podejścia do przeszkody przez zawodnika. Niedoniesienie opaski Elite do mety skutkuje klasyfikacją do kategorii Open.

Open – możliwość pomocy na trasie przez innych uczestników biegu lub pomoc zespołowa swojego teamu, biegnąca w kategorii Open. Trasa liczy 6 km. Głównym celem tej kategorii jest pokonywanie własnych słabości, sprawdzenie siebie, ale również i przede wszystkim zabawa oraz uśmiech, radość z brania udziału w evencie. Jest to wyjątkowy i niepowtarzalny moment do zapoznania się z formułą biegów przeszkodowych, spędzenie czasu wolnego na aktywności fizycznej, wspólna integracja rodzin, firm i przyjaciół.

For Fun: możliwe jest pomaganie sobie na każdej z przeszkód w dowolny sposób, jak również całkowita rezygnacja z pokonywania przeszkody. Zawodnicy otrzymują immunitet. Nie ma możliwości wykluczenia z biegu, nie można zawodników do niczego zmuszać.

Junior – to bieg przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat oraz od 9 do 13 lat. Odbywa się na dystansie 800m, 10+ przeszkód na trasie, gdzie dziecko przeżyje niezapomniane chwile dla których warto poświęcić czas wspólnego odwiedzenia eventów Biegu Runaway.

– Łącznie we wszystkich kategoriach wzięło udział 1200 uczestników. Jesteśmy bardzo zadowoleni z V edycji biegu. Możemy śmiało powiedzieć, że była ona najlepsza spośród wszystkich dotychczasowych. Niebawem okaże się czy włodarze Pępowa są nadal zainteresowani tym wydarzeniem. Czy będzie możliwość zorganizowania VI edycji, ale o tym dowiemy się za jakiś czas – przyznaje Krzysztof Zmysłowski.

Natomiast już teraz warto zaplanować sobie sobotę, 31 sierpnia, kiedy to odbędzie się Runaway City Gostyń. Będzie to VI edycja biegu z przeszkodami Runaway – Polski Uciekinier pod nazwą Runaway City. Organizatorzy zapewniają, że będzie mnóstwo nowości, których nie ma na żadnym innym biegu w Polsce.

Każdy ma wybór

W Gostyniu także do wyboru będzie kilka tras:

FORMUŁA ELITE – sprawdzian na dystansie 6km. Odcinki biegowe miastem, siłowe i nowe duże przeszkody w samym centrum miasta.

FORMUŁA OPEN – sprawdzian również na dystansie 6 km. Będą odcinki biegowe miastem, jak i lajtowe oraz przeszkodowe.

FORMUŁA FOR FUN NOWOŚĆ !!! – dystans 3km to prawdziwy lajt od 14 roku życia dla wszystkich chcących posmakować biegu z przeszkodami. Tutaj wszyscy będą zwycięzcami!

– Warto pokonać swe słabości oraz udowodnić sobie, że możemy ukończyć bieg, a przy tym doskonale się bawić. Każdy kto ukończył bieg w Pępowie, otrzymał niezwykły medal wykonany w technologii 3D. Oryginalny krążek zaprojektował Mateusz Karczmarski, mistrz świata w biegach przeszkodowych – mówi Tomasz Gruetzmacher, współorganizator.

Wyjątkowy medal

Medal za ukończenie biegów w Pępowie i Gostyniu stworzy wyjątkową oraz niepowtarzalną całość.

Zawodnikom na trasie towarzyszyła adrenalina. Fot. Natalia Kurpisz

Natalia Kurpisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*