Całe miasto świętowało przez trzy dni

Drugiego dnia świętowania miasto pokryło się różnymi kolorami. Wszystko za sprawą festiwalu kolorów, który zorganizowano na miejskim targowisku. Fot. Jakub Latusek

W miniony weekend całe miasto ogarnęło wielkie świętowanie. Do Rawicza przyjechały ikony polskiego kabaretu i muzyki rozrywkowej.

Tegoroczne obchody Święta Rawicza były nieco inne niż pozostałe. Nie było rozbicia imprezy na kilka miejsc, jak miało to miejsce w latach ubiegłych. Tegoroczne koncerty odbyły się na miejskim targowisku oraz w parku domu kultury (kilkadziesiąt metrów obok).

W pierwszym dniu imprezy ze swoimi skeczami wystąpił znany kabareciarz Marcin Daniec. Po nim na scenie zobaczyliśmy kultowy zespół disco polo Bayer Full i jego największe hity: „Majteczki w kropeczki” czy „Bo wszyscy Polacy”.

Kolejnego dnia na rawickim targowisku wystąpił zespół Feel z wokalistą Piotrem Kupichą oraz ceniona również poza granicami naszego kraju Margaret.

Trzeciego dnia imprezy zaplanowano ucztę dla ucha i duszy. W świeżo wyremontowanej muszli koncertowej wystąpili Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

Jakub Latusek