Całe miasto tętniło sztuką współczesną

Publiczność z ciekawością wysłuchała koncertu zespołu TRIO IO. Tuż obok w „Galerii na Piętrze“ odbyła się wystawa malarstwa Karoliny Pach. Fot. Jakub Latusek

Za nami kolejna edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Współczesnej FORMA 2019 w Rawiczu. Podczas czterech dni kulturowego święta w mieście nie brakowało wystaw, wernisaży, koncertów i spotkań z artystami.

Muzyczną gwiazdą formy był bez wątpienia zespół Organek. Zainteresowanie koncertem było tak duże, że organizator postanowił przygotować więcej miejsc niż planowano. Publiczność się nie zawiodła – zespół wystąpił z sobie znaną energią i werwą. Po występie długo rozmawiał z fanami oraz pozował do wspólnych zdjęć.

Fani nowoczesnej sztuki nie mogli narzekać. Podczas FORMY mogli zobaczyć dorobek artystyczny takich wykonawców, jak: Evorevo, Sutari, Bastarda Trio, Jakub Małecki, Strefa Niskich Ciśnień, Michał Zygmunt, Trio io, Ruch Śniegu, Teatr Układ Formalny, Przemysław Szydłowski, Wojciech Wysocki, Agnieszka Ciszewska, Tomasz Bzdęga, Alexander Marquezy, Joanna Dworak, Karolina Pach, Joanna Polowczyk.

Jakub Latusek