Całkowicie nowy rynek i deptaki za rok

Swoim wyglądem rawicki rynek ma powrócić „do korzeni“. Fot. UMG Rawicz

Wystartował przetarg na jedną z największych inwestycji południowo-zachodniej Wielkopolski – rewitalizację rawickiej starówki. Firmy swoje oferty mogą składać do 4 czerwca.

Zgodnie z założeniami rewitalizacja centrum obejmie przebudowę rynku i deptaków. Inwestycja będzie realizowana etapami. Pierwszy zakres dotyczy rynku, drugi – ulicy Wojska Polskiego, a trzeci – ul. 17 Stycznia.

– Rynek to serce miasta, dlatego zależy nam na wyborze takiego wykonawcy, który swoją pracę zrealizuje rzetelnie i terminowo. Działamy na delikatnej tkance, jaką jest centrum miasta i gminy, co wymaga organizacji i kompetencji ze strony podmiotu, który podejmie się tego zadania. Do ogłoszonego przetargu przygotowujemy się właściwie od początku poprzedniej kadencji, bo całość projektu trzeba było stworzyć od podstaw. Skonsultować z konserwatorem, mieszkańcami i znaleźć rozwiązania kompromisowe, zadawalające każdą stronę – tłumaczy Grzegorz Kubik.

Rewitalizacja rawickiego rynku ma obejmować przede wszystkim przebudowę i modernizację nawierzchni, budowę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. Wykonane będzie nowe oświetlenie (montaż opraw na słupach oraz oświetlenie iluminacyjne w posadzce) i komora technologiczna fontanny. Poza tym nastąpi rozbiórka budynku toalet oraz montaż elementów małej architektury, m.in. ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, tablic ogłoszeniowych, masztów flagowych. Przewidziano też nasadzenia drzew niskopiennych wraz z zabezpieczeniem systemów korzeniowych i pielęgnacja drzew istniejących.

Zgodnie z planem inwestycja ma potrwać rok od momentu podpisania umowy, a roboty wodno-kanalizacyjne powinny zostać zakończone do października 2019 r.

Jakub Latusek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*