Koszykarki X-Demon Tęczy Leszno wygrały na koniec sezonu zasadniczego I ligi wyjazdowe spotkanie we Wrocławiu ze Ślęzą II. Była to dopiero czwarta wygrana w rozgrywkach.

Być może pozwoli to na finiszu wyprzedzić Olimpię Wodzisław Śląski, jeśli ta przegra wieczorne niedzielne spotkanie w Poznaniu z ENEĄ AZS.

Leszczynianki zagrały niezłe spotkanie w stolicy Dolnego Śląska. To one dyktowały warunki na parkiecie, a nie do upilnowania dla Ślęzy była w pierwszej części meczu Weronika Dąbrowska, która raz za razem trafiała zza łuku. To był w zasadzie jej pojedynek z Wrocławiankami.

Potem dołączyła do niej Wojdalska, Hołtyn i reszta zespołu. W IV kwarcie nasze panie prowadziły już różnicą 11 punktów, ale w końcówce było gorąco. Ślęza finiszowała i o mały włos nie odwróciła losów spotkania. Na 17 sekund przed końcem po trójce Tyszkiewicz było 62:63. Potem jeden celny wolny wykorzystała Wojdalska (62:64).

Na koniec blokiem popisała się przy rzucie rywalki Gadkowska i wynik nie uległ już zmianie. X-Demon Tęcza Leszno wygrała we Wrocławiu, pokazując, że pomimo wielu niepowodzeń można pokusić się o zwycięstwo nawet na wyjeździe.

Ślęza II Wrocław – X-Demon Tęcza Leszno 62:64 (21:25, 11:13, 10:16, 20:10)

Punkty dla X-Demon Tęczy zdobywały: Dąbrowska 20 (6×3), Wojdalska 17, Hołtyn 9 (8 zb), Woźniak 6, Lubińska 4, Gadkowska 4, Brambor 3 (1×3), Łakoma 1, Franckowiak 0. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*