Charytatywnie rowerem dookoła Wielkopolski

Uczestnik charytatywnej wyprawy (w żółtej koszulce) w ubiegłym tygodniu zawitał do Leszna. Fot. miasto leszno / fb

W Lesznie gościł Dariusz Wawrzyniak, który obrał sobie nietypowy, ale bardzo szlachetny cel. Postanowił przejechać rowerem 850-kilometrową trasę dookoła, by nagłośnić zbiórkę pieniędzy na leczenie 2-letniego Wojtusia. Chłopiec cierpi na wrodzony brak kości piszczelowej. Przed amputacją może go uchronić kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych.

Zbiórka pieniędzy na operację rekonstrukcji i wydłużenia nóżki młodego mieszkańca Międzyrzecza w woj. lubuskim, zaplanowanej w Paley Institute w USA, prowadzona jest za pośrednictwem siepomaga.pl.

– Leczenie w USA, dające gwarancję na wyzdrowienie albo amputacja nóżki i kalectwo. Przed takim wyborem postawiono nas i nasze dziecko… Cena za normalne życie Wojtusia to ponad milion złotych. Na placu bitwy jesteśmy my i nasz chory synek… Prosimy o Twoje wsparcie, bo tylko z Twoją pomocą może nam się udać! – czytamy w zamieszczonym tam apelu rodziców chłopca.

Na ten moment udało się zebrać prawie 729 tys. zł. Potrzeba jeszcze prawie 312 tys. A termin operacji wyznaczono już na 4 września.

Naprawienie nóżki – operacja, prawidłowe jej ustawienie, wydłużenie kości i rehabilitacja – będzie trwać prawie rok. I kosztować ponad milion złotych. To jednak gwarancja, że Wojtuś będzie chodzić, że będzie zupełnie zdrowym dzieckiem – podkreślają rodzice na wspomniane stronie, za pośrednictwem której prowadzona jest zbiórka pieniędzy.

Pan Dariusz w Lesznie spotkał się między innymi z wiceprezydentem Piotrem Jóźwiakiem oraz przewodniczącym komisji edukacji kultury i sportu Rady Miejskiej Leszna Krystianem Maćkowiakiem.

Więcej na temat Wojtusia oraz o zbiórce funduszy na jego leczenie można przeczytać na stronie internetowej https://www.siepomaga.pl/nozka-wojtka.

Anna Maćkowiak