Chcą wziąć rewanż na MKS Wieluń

W I rundzie szczypiorniści Real Astromal Leszno przegrali w Wieluniu z MKS 26:22. W sobotę, w pierwszym tegorocznym meczu o stawkę przed własną publicznością spróbują wziąć rewanż.

Nasz zespół rozpoczął rundę rewanżową od spotkania w Legnicy. Podopieczni trenera Macieja Wieruckiego przegrali tamto spotkanie 24:22. To kolejna nikła wyjazdowa porażka leszczynian w obecnych rozgrywkach.

Zespół realizuje jednak plan znalezienia się na koniec sezonu w czołowej trójce. Właśnie to trzecie miejsce zajmuje na tę chwilę, choć po I rundzie miał tyle samo punktów co lider z Piekar Śląskich. Teraz leszczynianie tracą do ekipy ze Śląska 3 punkty, a do wspomnianej Miedzi, która wskoczyła na fotel wicelidera – zaledwie punkt.

Z formą naszego zespołu nie jest źle. Przed niespełna tygodniem rozegrali sparing z Nielbą Wągrowiec. Wygrali to starcie rozegrane we Włoszakowicach wyraźnie 26:19, a dodajmy, że to towarzyskie spotkanie trwało łącznie 50 minut.

Niestety do sobotniego meczu o ligowe punkty Real Astromal przystąpi bez Marcina Giernasa, któremu odnowiła się kontuzja kolana. Gotowi do gry powinni być za to: Raczkowiak i Misiaczyk, którzy odpuścili ostatni sparing z powodu choroby.

Najbliższy rywal – MKS Wieluń rozpoczął rozgrywki obecnego sezonu dobrze. Wydawało się, że może być znaczącą siłą zaplecza ekstraklasy. Kolejne mecze nieco te przypuszczenia zrewidowały. Zespół grał w kratkę, co odzwierciedla ich bilans: 6 zwycięstw – 5 porażek i 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów.

To jednak nie oznacza, że w sobotę gospodarzy czeka łatwa przeprawa. Wręcz przeciwnie. Należy się spodziewać twardego i ciężkiego spotkania. Real Astromal we własnej hali jednak nie przegrywa i oby tak pozostało do końca sezonu. Początek sobotniego meczu w hali Trzynastka o godzinie 17.00. Zapraszamy. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*