Chwastyniak wygrała Turniej Asów

Kręgielnia w Tomaszowie Mazowieckim była areną zmagań 31 Turnieju Asów, czyli trzeciego już turnieju o Grand Prix Polski. W gronie kobiet wygrała Anna Chwastyniak z Polonii 1912 Leszno, a wśród mężczyzn okazał się zawodnik gospodarzy – Mateusz Goździk.

W rywalizacji kobiet było ciekawie, choć nie do końca turniej ten stał na wysokim poziomie. Po eliminacjach Chwastyniak prowadziła 556 kręgli. W finale zaczęła trwonić przewagę. Ostatecznie jednak się wybroniła, pomimo strącenia zaledwie 497 ,,kołków”. Łączny wynik 1053 punkty dał jej jednak końcowy sukces. Za leszczynianką znalazły się: Małgorzata Kurcok z Polonii Łaziska Górne – 1047 i Liwia Strzelczak z Alfy Vector Tarnowo Podgórne  1022. Mało udanie grała Kinga Konopa, która nie awansowała nawet do finałowej ,,12″, strącając zaledwie 455 kręgli.

W rywalizacji panów grano na wyższym poziomie, choć i tak nie na najwyższym. Zawody zdecydowanie wygrał Mateusz Goździk z miejscowej Pilicy, który jako jedyny złamał barierę 600 kręgli. Osiągnął taki wynik (602) w eliminacjach, a potem w finale obronił przewagę, wygrywając z łącznym rezultatem 1166 punktów. Podium uzupełniła dwójka zawodników Alfy Vector: Leszek Torka – 1133 oraz Dawid Strzelczak – 1122. Szósty był Patryk Łukaszewski ze Startu Gostyń – 1105, a trzynasty – Patryk Konarkowski z Polonii 1912 Leszno – 1066.

Po trzech turniejach Grand Prix liderką wśród kobiet jest Anna Chwastyniak z dorobkiem 580 punktów. W gronie panów, pod nieobecność dotychczasowego lidera – Jakuba Osiewicza ze Startu na czoło wyszedł Mateusz Goździk z Pilicy Tomaszów Mazowiecki – 530 punktów. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*