Po ciężkiej walce Jamalex Polonia pokonała Znicz

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno odnieśli trzecie zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. Łatwo nie było. Tak jak się spodziewaliśmy Znicz Pruszków wysoko zawiesił poprzeczkę. Leszczynianie wygrali po zażartym boju 79:77.

Cały mecz był niezwykle zacięty, a prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Już w I kwarcie goście pokazali, że do Rydzyny przyjechali po wygraną. Po pierwszych zaciętych 10 minutach było (23:25).

W kolejnej kwarcie o pięć punktów lepsi okazali się koszykarze z Leszna, którzy do przerwy mieli 3-punktową przewagę (43:40), która w koszykówce znaczy niewiele. Wynik do przerwy w ostatniej sekundzie celną ,,trójką” ustalił Sanny.

Tak zacięte spotkanie licznie zgromadzeni fani basketu oglądali do końcowej syreny. Znicz nie tracił szans na zwycięstwo, ale w samej końcówce podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego odskoczyli na 4 punkty. Pruszkowianie trafili co prawda jeszcze raz do kosza, ale nie byli w stanie odwrócić losów spotkania, choć takową szansę mieli jeszcze w ostatnich sekundach pojedynku.

Ojcem zwycięstwa Jamalex Polonii okazał się Tomasz Stępień, który w końcowych fragmentach meczu wziął na siebie ciężar zdobywania punktów.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Znicz Pruszków 79:77 (23:25, 20:15, 15:15, 21:22)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Stępień 19, Sirijatowicz 15, Sanny 13, Rostalski 11, Koelner 10, Kiwilsza 5, Trubacz 4, Malona 2, Brenk 0, Milczyński 0.
Najwięcej dla Znicza: Cechniak 18, Tokarski 15, Szwed 12, Kordalski 12. (andre/fot.andre).