Czas A.R.T zachęca do przejrzenia albumów

Na stronie wschowa nasze miasto prezentujemy pierwsze prace konkursowe. Zdjęcia pochodzą z lat 1957 - 1972. Fot. archiwum Czas A.r.T/ praca konkursowa

Tych, którzy lubią zanurzyć się w przeszłości Stowarzyszeniem Czas A.R.T. oraz „Wschowa -Fraustadt – Królewskie Miasto Pogranicza” zapraszają do udział w konkursie „Kadry przeszłości”. To już czwarta edycja konkursu na fotografię Wschowy i okolic do końca lat 80. XX w.

– Z państwa pomocą ukazujemy miejsca zapomniane, architekturę miasta i okolicy znaną i mniej znaną, często zachowaną wyłącznie w obrazie. W naszym konkursie można przesłać fotografie/filmy ukazujące obchody świąt państwowych i religijnych. Zdjęcia/filmy zrobione podczas spacerów, wędrówek, na których utrwalone chwile splatają się z przestrzenią publiczną miasta i okolic ( domy, parki, place zabaw). Ważne jest ukazanie ekspresji i bogactwa ziemi wschowskiej. Każda rodzinna fotografia skrywa fragment historii naszej małej ojczyzny – czytamy na stronie konkursu.

Prace muszą pochodzić sprzed 1989 roku. Konkurs jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, którzy posiadają oryginalne stare fotografie lub filmy dotyczące tematu konkursu. Prace można nadsyłać do 30 września br. Na zwycięzców czekają nagrody.

Karolina Bodzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*