Czas na futsalową inaugurację. Do Trapezu przyjedzie Clearex Chorzów

To będzie święto futsalu w Lesznie. W sobotę GI Malepszy Futsal Leszno zainauguruje sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, podejmując w Trapezie jednego z faworytów do mistrzostwa – Clearex Chorzów.

Chorzowianie przed nowym sezonem się wzmocnili i prężą muskuły. Głośno mówią o tym, że chcą zdetronizować mistrza z Bielska-Białej.
Skromniej na pewno w Lesznie, gdzie marzą przede wszystkim o tym, by zachować ligowy byt. To cel podstawowy drużyny prowadzonej przez Tomasza Trznadela.

– Na pewno w każdym meczu będzie ciężka i twarda walka o każdy punkt. Na to trzeba się nastawić – mówi Paweł Mrozkowiak, prezes zarządu KS Futsal Leszno.

Leszczynianie posiadają jeden z niższych budżetów w Futsal Ekstraklasie. Skład jest uszyty na miarę. Zespół pozyskał trójkę graczy z pola (Wojciechowski, Witek, Synowiec) oraz dwójkę bramkarzy (Długosz, Bartkowiak).

Główny kręgosłup zespołu został utrzymany. Czy tak złożony zespół już na inaugurację przeciwstawi się bardzo mocnemu rywalowi? Wierzymy, że tak. Potrzeba jednak maksymalnego zaangażowania i wiary w to, że w sporcie wszystko jest możliwe.
Dodajmy, że sobotnia inauguracja w hali Trapez zaplanowana jest na godzinę 19.00. Wszystkich fanów dobrej piłki halowej zapraszamy w imieniu klubu. (andre/fot.andre).