Czas na letnie warsztaty artystyczne

Wśród propozycji Kościańskiego Ośrodka Kultury są między innymi warsztaty teatralno-muzyczne. Fot. kok.koscian.pl

Jak co roku, Kościański Ośrodek Kultury przygotował liczne zajęcia artystyczne skierowane dla dzieci, aby w czasie letniego wypoczynku od szkoły miały szansę na rozwinięcie swoich pasji i zainteresowań, lub spróbowanie nowej formy spędzania wolnego czasu.

Od 1 do 4 lipca odbywać się będą warsztaty teatralno – muzyczne. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 – 13 lat. Koszt wzięcia udziału we wszystkich 4 zajęciach to 5zł.

Zmierzą się z różnymi technikami

Od 15 do 18 lipca oraz od 5 do 8 sierpnia, Dorota Borowiak poprowadzi zajęcia plastyczne „Rysujemy, malujemy, wyklejamy”. Koszt warsztatów to również jedynie 5 zł. Na zajęciach dzieci będą miały okazje na zapoznanie się z podstawowymi technikami plastycznymi, które pozwolą im na dalszy rozwój artystycznych zainteresowań.

W tym roku, Kościański Ośrodek Kultury przygotował szczególnie interesujące i przyszłościowe zajęcia. Już niedługo, bo 24 lipca odbędą się warsztaty „Robotyka LEGO MINDSTORMS”. To również interesująca propozycja.

Będą uczyć logicznego myślenia

Dzieci będą miały szansę na zbudowanie swoich robotów z klocków LEGO TECHNICS, które wprawią w ruch przez wykorzystanie odpowiedniego oprogramowania. Są to zajęcia całkowicie praktyczne, które uczą logicznego myślenia, konstruowania oraz programowania własnych robotów. Następnie w planie jest przewidziana zabawa zbudowanymi modelami. Dzięki temu, że budowanie modelu odbywa się w parach. uczestnicy uczą się również współpracy oraz komunikacji w zespole. Koszt dwugodzinnych zajęć to jedynie 30 zł. W warsztatach mogą brać udział dzieci powyżej 8 roku życia. Uczestnicy zajęć podzieleni zostaną na maksymalnie 16 osobowe grupy, aby każdy miał możliwość indywidualnej konsultacji z prowadzącym.

Zapisy w sekretariacie KOK

Zapisy na wszystkie wydarzenia prowadzone są w sekretariacie KOK na ul. Mickiewicza 11. Więcej informacji dostępnych pod numerem tel. 65 512 05 75, jak również na stronie www.kok.koscian.

Warto zachęcić dzieci i młodzież do udziału w tego typu zajęciach. By kilka tygodni wolnych od szkolnych zajęć nie upłynęły im tylko na spoglądaniu w ekran smartfona czy komputera.

Weronika Wojciechowska