Członkowie i sympatycy Czas A.R.T posprzątali Drogę św. Jakuba

Podczas wspólnego sprzątania Drogi św. Jakuba dopisała zarówno pogoda, jaki i humory. Kolejne sprzątanie jesienią. Fot. Marek Argent

Każdego roku Stowarzyszenie Czas A.R.T. organizuje sprzątanie wschowskiego odcinka Drogi św. Jakuba. W sprzątaniu fragmentu od cmentarza w Osowej Sieni, przez aleję Jesionową do ulicy Polnej, wzięło udział kilkanaście osób.

Jak przyznaje Katarzyna Owoc -Kochańska, wiceprezes Stowarzyszenia Czas A.R.T., z roku na rok śmieci jest coraz mniej, a to oznacza, że edukacja ekologiczna przynosi zamierzony efekt.

– To nas bardzo cieszy. Zresztą jest wielu sympatyków tej drogi, którzy rekreacyjnie lub z kijkami maszerują tą trasą. Z powodu wrodzonej wrażliwości i wysokiej kultury osobistej na bieżąco usuwają śmieci. Nie jest im ciężko schylić się po butelkę czy papierek, który wyrzucił ktoś inny. Serdecznie za to dziękujemy – mówi Katarzyna Owoc-Kochańska.

Oczywiście do zadowolenia jest wciąż daleko, bo podczas akcji zebrano kilkanaście worków śmieci.

– Były wśród nich butelki po alkoholu, a także mnóstwo worków i folii przemysłowych używanych w rolnictwie. Nie brakowało ubrań i opon. Trafiliśmy też na elementy papy i starą karoserię samochodową – wylicza Katarzyna Owoc-Kochańska.

Kolejne sprzątanie zorganizowane zostanie jesienią. Uprzątnięty zostanie prawdopodobnie odcinek w Zamysłowie lub Konradowie.

Karolina Bodzińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*