Kręgielnia w Tomaszowie Mazowieckim gościła uczestników kręglarskiego Turnieju Asów, który był III turniejem z cyklu Grand Prix Polski. Czołowe miejsca zajmowali reprezentanci Polonii 1912 Leszno.

Na imprezę ze względów oszczędnościowych pojechała skromna ekipa Polonii 1912 Leszno, co nie przeszkodziło w zajęciu czołowych lokat.

W turnieju pań triumfowała Joanna Lajtke, która po eliminacjach była druga za swoją koleżanką klubową – Kingą Konopą. Ta pierwsza jednak nieźle zagrała w finale, wyprzedzając ,,Kinię”. Do wygrania imprezy wystarczył wynik 1055 kręgli (511+544). druga Konopa uzyskała łącznie 1016 kręgli (515+501). Podium uzupełniła Izabela Torka z Alfy Vector Tarnowo Podgórne – 1013.

W imprezie startowały jeszcze dwie leszczynianki. Anna Chwastyniak zajęła szóste miejsce – 985, a Monika Leciejewska była dziesiąta – 934. Jak widać po wynikach żeński turniej stał raczej na słabym poziomie.

Nieco, ale tylko nieco wyżej grali panowie, choć dobrych wyników i tu zabrakło. Wygrał Marcin Grzesiak z Alfy Vector Tarnowo Podgórne – 1126 puntów, przed Piotrem Kielibą z Polonii 1912 Leszno – 1123 (560+563). Tak sam wynik co zawodnik Polonii uzyskał trzeci Bartosz Krug z KK Dziewiątki Amica Wronki. Na 13 miejscu sklasyfikowano Filipa Glapiaka z Polonii, a finałową ,,18″ zamknął Jakub Osiewicz ze Startu Gostyń. Na starcie zabrakło między innymi Michała Szulca oraz Mikołaja Konopki z Polonii, którzy mieli szanse odegrać czołowe role w turnieju. (andre/fot.archiwum).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*