Czy będzie wygrana numer dwa?

Po nieco dłuższej przerwie, związanej z pauzą do gry o I-ligowe punkty powracają koszykarki XDemon Tęczy Leszno. Nasze panie w sobotę rano wyjeżdżają do Gorzowa.

Rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Zajca będzie drugi zespół AZS PWSZ, który ma bardzo dobry bilans rozegranych spotkań (5-1). Daje to Gorzowiankom aktualnie piąte miejsce, ale zespoły znajdujące się przed tą drużyną mają rozegranych więcej spotkań. Trudny to będzie mecz, ale walczyć trzeba w każdym spotkaniu.

Na całe szczęście leszczynianki przerwały całą serię porażek i dziś mogą się pochwalić jednym zwycięstwem w rozgrywkach. Po dramatycznym boju XDemon Tęcza pokonała na wyjeździe bardzo młody zespół MUKS Poznań

Myślę, że całkiem dobrze bronimy, ale cały czas trzeba pracować nad ofensywą. Tu jest sporo do zrobienia. Mamy sporo otwartych pozycji, ale często ich nie wykorzystujemy – przyznaje Krzysztof Zajc, trener XDemon Tęczy Leszno.

Ekipa z Leszna, patrząc na tabelę ma najsłabszy wskaźnik jeśli chodzi o punkty zdobywane. W siedmiu spotkaniach są to tylko 342 punkty. Co prawda mniej, bo 337 ma ostatni Uniwersytet Łódzki, ale ta drużyna ma jedno spotkanie rozegrane mniej. Natomiast już pod względem punktów straconych zespół może się równać z najlepszymi w tej lidze.

By sprawić niespodziankę w Gorzowie trzeba zdecydowanie poprawić skuteczność, ale także popełniać mniej strat, co też jest bolączką tego zespołu. Wierzyć w powodzenie trzeba i z takimi też myślami nasłuchiwać będziemy w sobotę wieści z grodu nad Wartą. Początek spotkania już o godzinie 12.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*