Czy nawiążą walkę w Bydgoszczy?

To nie są udane dni dla Jamalex Polonii 1912 Leszno. Ostatnia porażka z SKK Siedlce pokazała, że w zespole coś zazgrzytało. Drużyna przegrała z outsiderem I ligi i teraz musi poważnie się martwić o awans do play-off.

Owszem. Jamalex Polonia zachowała 4 miejsce w tabeli, ale przewaga nad miejscem nr. 9 jest już nieznaczna. Dwie kolejne porażki mogą sprawić, że zespół znajdzie się poza czołową ósemką, a terminarz do łatwych nie należy.

Już w środę leszczynianie zagrają z będącą na fali wznoszącej drużyną Enei Astorii Bydgoszcz, która wspięła się już na drugie miejsce w tabeli i to ona wydaje się być faworytem środowego starcia, tym bardziej, że podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego w meczach wyjazdowych obecnego sezonu grają po prostu bardzo przeciętnie.

Co prawda w I rundzie w Trapezie triumfowała Jamalex Polonia 72:58, ale to już historia. Akcje ekipy z Leszna poszły w dół, w odróżnieniu do drużyny znad Brdy, która może stać się czarnym koniem rozgrywek. Bydgoszczanie grają dobrze, ale i im zdarzają się porażki. Nie tak dawno (w nowym roku) zespół przegrał zarówno w Poznaniu, jak i Prudniku. Bilans tegoroczny jest jednak dobry (5-2), w odróżnieniu do naszego zespołu (3-4).

Z dużymi obawami będziemy nasłuchiwać informacji z Bydgoszczy. Początek starcia w Artego Arenie o godzinie 19.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*