Czy szpital z Polanicy Zdroju zacznie świadczyć usługi medyczne w Górze?

Czy plan sie powiedzie? Czy do szpitala w Górze będą mogliby znowu zaglądać pacjenci? Fot. mach

Wznowienie działalności górowskiego szpitala pozostaje na razie w sferze marzeń, ale samorządowcy starają się, aby w stolicy powiatu świadczone były choć podstawowe usługi służby zdrowia. W tym celu starosta górowski Piotr Wołowicz i burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz spotkali się niedawno z przedstawicielami dolnośląskiego NFZ oraz władzami Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy Zdroju.

Starosta zaznacza, że podczas spotkania nie było mowy o odtworzeniu działalności całego szpitala, ale funkcjonowaniu dwóch oddziałów: chirurgii jednego dnia oraz opieki długoterminowej zwanej popularnie ZOL.

Na oddziale chirurgii jednego dnia pacjenci otrzymaliby najpilniejsze zaopatrzenie medyczne. Mowa o założeniu gipsu, prostych zabiegach ortopedycznych, a także okulistycznych, jak choćby operacje zaćmy oraz otolaryngologicznych jak operacje migdałków – wyjaśnia szczegóły Piotr Wołowicz.

Obok wspomnianych oddziałów w Górze funkcjonować miałyby również poradnie specjalistyczne świadczące wymienione usługi. Lekarze przyjmowaliby w nich pacjentów w konkretnych, wyznaczonych dniach.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję AKTYWUJ. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Aktywuj dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Aktywuj dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 8 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2019 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*