Darmowe wakacyjne atrakcje

Fot. arch

Z grona wielu wakacyjnych propozycji można wybrać darmowe oferty. Leszczyński samorząd co roku dystrybuuje broszurę pod hasłem „Lato w mieście”. Część, również darmowych propozycji wymaga zapisów. Są także takie, z których dzieci i młodzież skorzystają „z marszu”. Warto wymienić choć kilka i zachęcić do udziału.

Rodzice złożyli już w szkołach deklaracje, w zakresie opieki świetlicowej podczas wakacji. Dzieci i młodzież mogą również skorzystać z bezpłatnych otwartych zajęć w klubie młodzieżowym przy ul. Słowiańskiej 1 (wejście od ul. Kościelnej). Zajęcia będą się tam odbywać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, w terminie od 2 lipca do 31 sierpnia.

Leszczyńskie szkoły zapraszają na jednodniowe zajęcia rekreacyjne, sportowe czy spotkania z komputerem. Trwają one zazwyczaj 3-4 godziny. Wśród propozycji znalazły się wyprawa na Ranczo Leśna Polana, do Muzeum Okręgowego, Osiecznej, na kręgielnię, do minizoo, straży pożarnej czy nad zalew w okolice Rydzyny.

Zespół Szkół Technicznych – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespół Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie organizują tygodniowe zajęcia komputerowe w terminie 9-13 i 16-20 lipca. Przygotowano warsztaty z budowy domowej sieci komputerowej, spotkania w ramach klubu młodego technika, programowanie gier czy tworzenie stron internetowych.

Jeśli ktoś nie lubi informatyki, może skorzystać z tygodniowych propozycji rekreacyjnych. W wybranych szkołach spotkania startują już w najbliższy poniedziałek, 25 czerwca. Będą warsztaty plastyczno-rekreacyjne, możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu podczas gier i zabaw czy wyprawy do parku linowego.

Od 9 do 13 lipca SP nr 2 zaprasza na „Fit food” – zajęcia kulinarne: przyrządzanie sałatek, kanapek, tortów, pizzy itd. Miłośnicy przyrodniczych i chemicznych wrażeń mogą zarezerwować końcówkę wakacji (27-31 VIII) na spotkania pod hasłem „Eksperymenty” w SP nr 10.
Placówki edukacyjne i nie tylko proponują też na wakacje całą gamę zajęć sportowych. I tak od 2 do 7 lipca SP nr 5 zaprasza na jednodniowe turnieje sportowe w Krzycku, do którego uczestnicy pojadą …rowerami.

Tradycyjnie wakacyjnych atrakcji nie zabraknie w galerii Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych oraz w Miejskiej Biliotece Publicznej i jej filiach. Od 2 do 6 VII w galerii MBWA Paulina Kowalczyk poprowadzi otwarte zajęcia z malarstwa i rysunku dla młodzieży. W sobotę, 7 lipca o 11.00 rozpoczną się rodzinne warsztaty plastyczne dla dzieci wraz z opiekunami.

Przez całe wakacje codziennie od poniedziałku do piątku od 11.00 do 12.00 w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży MBP odbywać się będą zajęcia dla najmłodszych i nieco starszych.

Podobnie przez całe wakacje, ale od wtorku do piątku w godz. 11.00-12.00 zapraszamy na zajęcia do Biblioteki Ratuszowej – zachęca Joanna Janowicz z MBP w Lesznie. – U progu wakacji będzie można również wziąć udział w zabawie z questingiem. W szatni głównego budynku biblioteki dostępne będą materiały potrzebne do rozpoczęcia questu „Pułapki czasu”.

„Lato z MOKiem” – to z kolei propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury dla dzieci w wieku 6-14 lat. Zajęcia będą się odbywać w filii MOK przy ul. Gronowskiej od 2 do 27 lipca w godz. 10.00-14.00.

Więcej informacji można znaleźć we wspomnianej broszurze przygotowanej przez miasto, dostępnej m.in. na miejskiej stronie internetowej Leszna, a także w poszczególnych placówkach Jest tam wiele propozycji, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Cały artykuł jest również dostępny w 25 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: ama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*