Darmowe Wi-Fi dla mieszkańców

Gmina Bojanowo jako jedyna w powiecie rawickim otrzymała bon o wartości 15 tys. euro stanowiący dofinansowanie sieci hotspotów Wi-Fi w miejscach publicznych.

Za pośrednictwem programu WiFi4EU Komisja Europejska propaguje bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu dla mieszkańców Europy i turystów w przestrzeniach publicznych. W ramach pierwszego naboru łącznie wpłynęło ponad 13.000 wniosków z wszystkich państw członkowskich, z czego bon otrzymało tyko 2.800.

Gmina Bojanowo zamierza zainstalować hotspoty w „skupiskach życia publicznego”, czyli m.in. w miejskich parkach, na Rynku oraz kilku innych punktach, których położenie będzie analizowane pod kątem dostępności technicznej – mówi burmistrz Maciej Dubiel.

Projekt ma zostać zrealizowany najpóźniej do połowy 2020 roku, a w jego ramach ze środków unijnych zakupione i zamontowane zostaną hotspoty Wi-Fi. Gmina będzie przez co najmniej 3 lata odpowiedzialna za pokrywanie kosztów połączenia z internetem oraz utrzymywania i obsługi sprzętu. LA

1 KOMENTARZ

  1. Mimo szczerej sympatii to władzy mam nadzieję że nie spartaczycie tego tak jak czujników prędkości. Dostać kasę to jedno, a wykonać to dobrze to drugie. Trzymam kciuki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*