Dawid Helsner nowym radnym

161
Dawid Helsner Fot. arch

Dawid Helsner zastąpił w radzie miejskiej Piotra Koisa, który zrzekł się mandatu radnego po objęciu posady prokurenta w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Były już radny w nowej pracy będzie zajmował się geotermią.

Ponieważ rada miejska musi liczyć 23 osoby, po rezygnacji z pełnienia obowiązków przez radnego, jego miejsce zajmuje kolejna osoba z listy wyborczej pod względem zdobytych głosów. W 2014 roku (wtedy odbyły się ostatni e wybory samorządowe) Piotr Kois i Dawid Helsner ubiegali się o mandat radnych z listy Prawa i Sprawiedliwości. Po przeliczeniu głosów do rady miejskiej wszedł tylko Piotr Kois. A kolejny pod względem zdobytych głosów w wyborach Dawid Helsner, mandatu nie uzyskał. Dopiero rezygnacja Koisa, który jesienią ubiegłego roku opuścił klub radnych PiS, pozwoliła na złożenie przysięgi i objęcie mandatu radnego przez 25- letniego absolwenta dziennikarstwa.

Po zaprzysiężeniu Helsner złożył deklarację, że będzie uczył się od bardziej doświadczonych samorządowców, ale też będzie miał swoje zdanie. ds

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*