Dawny „Grzybek“ ma nowy dach

.
Pacjenci SP ZOZ Centrum Rehabilitacji Medycznej i Ośrodka Osób Niepełnosprawnych w końcu nie muszą martwić dach budynku. Fot. Jakub Latusek

Popularny „Grzybek“, czyli budynek, w którym dawniej mieściło się przedszkole, a obecnie centrum rehabilitacji, w końcu doczekał się nowego zadaszenia. Znad głów pacjentów zniknął szkodliwy eternit.

Temat dachu nad SP ZOZ był już wielokrotnie poruszany w dyskusji publicznej, mimo to przez długi czas nie podejmowano w tej kwestii żadnych prac. O postępy w ubiegłym roku ponownie pytała radna Grażyna Kośmider w trakcie czerwcowej sesji rady miasta.

– Jest on w bardzo złym stanie. Podczas deszczu przecieka. Dach wykonany jest z eternitu, którego składnikiem jest szkodliwy azbest – mówiła radna.

Wiceburmistrz Paweł Szybaj obiecywał, że prace wkrótce zostaną rozpoczęte.

– Kwota zgromadzona na funduszu jest wyższa, niż aktualny kosztorys inwestorski, co w ocenie gminy Rawicz pozwala na samodzielną realizację zadania – informował Szybaj.

Usunięcia szkodliwego eternitu i zastąpienia go zadaszeniem z blachodachówki dokonano w okresie jesienno-zimowym. Termin nie był przypadkowy: jesienią występuje zwiększona wilgotność powietrza, dzięki której zniwelowano możliwość pylenia eternitu.

Zakończenie prac było zaplanowane na koniec grudnia, jednak ze względu na zmienne i niesprzyjające warunki pogodowe zakończyły się dopiero w marcu.

Koszt remontu wyniósł 140.000 złotych i był finansowany z budżetu SP ZOZ Centrum Rehabilitacji Medycznej i Ośrodka Osób Niepełnosprawnych.

Przy okazji prac remontowych na dachu budynku zamontowano też nową instalację odgromową.

Jakub Latusek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*