Dębno Polskie zdominowało głosowanie

Fot. jakub latusek
Mieszkańcy z Dębna Polskiego zdominowali budżet obywatelski. Fot. Jakub Latusek

Podczas gali organizacji pozarządowych w sali widowiskowej domu kultury w Rawiczu podsumowano wyniki tegorocznego głosowania nad budżetem obywatelskim gminy Rawicz. Największym wygranym zostało Dębno Polskie. W przyszłym roku na terenie wsi zrealizowane zostaną aż trzy inwestycje.

W tegorocznej edycji złożono 21 projektów. 19 z nich zakwalifikowało się do kolejnego etapu i zostało poddane pod głosowanie mieszkańców. Liczba głosujących wyniosła 7.262.

Najwięcej głosów spośród wszystkich zgłoszonych w kategorii projektów „młodzieżowych” uzyskał wniosek o oświetlenie stadionu sportowego w Dębnie Polskim.

Na inwestycję dla piłkarzy lokalnego klubu „Pelikan“ zagłosowano aż 2.350 osób. Wstępnie wartość inwestycji oszacowano na 53.851 złotych.

Do realizacji w przyszłym roku zakwalifikowało się też pięć wniosków w kategorii „projekty małe“. Co zostanie wykonane?

W Dębnie Polskim kosztem 20.000 złotych powstanie plac do fitness. Zakupione zostanie rónież wyposażenie plenerowe dla mieszkańców sołectwa Stwolno (16.500 zł). Słupia Kapitulna zyska stół do ping-ponga oraz doposażenie placu fitness o kolejne maszyny (9.297 zł).

Cieszą się również mieszkańcy Izbic, gdyż zyskają nowoczesny sprzęt do kuchni w wiejskiej świetlicy (19.798 zł). Wsparcie z budżetu obywatelskiego uzyskał również zespół „Jesienny Liść“ z Sarnowy (19.989 zł).

Jedynymi zwycięzcami w największej kategorii „projekty inwestycyjne“ są również mieszkańcy Dębna Polskiego. Dzięki zdobytym pieniądzom zostanie wykonany ciąg pieszo-jezdny w ulicach: LZS, Pelikana i Małej wraz z oświetleniem. Na wniosek zagłosowało 1.902 osób. Wnioskowana kwota wynosi 382.265 zł.

Jakub Latusek