Decydująca walka o finał PGE Ekstraligi

38

Przed nami decydująca niedziela w walce o finał żużlowej PGE Ekstraligi. Jako pierwsze odbędzie się spotkanie w Zielonej Górze, gdzie eKantor.pl Falubaz będzie próbował odrobić 10-puntową stratę z Leszna.

I jedni i drudzy powtarzają, że ta strata, czy zysk jest i duży i niewielki. Można to bowiem odrobić w trzy wyścigi. FOGO Unia Leszno ma plan obronić przewagę. Idealnie dla gości byłoby nie przegrać pierwszego wyścigu, a w drugim, tym młodzieżowym pokonać przeciwnika podwójnie. Wówczas ta przewaga może wzrosnąć do 14 punktów. Wprowadziłoby to z całą pewnością jeszcze większą nerwowość w szeregach ,,Myszy”. To jeden z zakładanych scenariuszy.

Zielonogórzanie muszą pojechać niemal bezbłędnie, by liczyć na odrobienie strat. Siła seniorów tej drużyny jest wielka i każdy o tym wie. Byki nie mogą sobie pozwalać na podwójne przegrane. W ten sposób rywal może szybko odrabiać to co stracił w Lesznie.

Wiemy, że w Zielonej Górze od rana jest wilgotno i siąpi deszcz. Gospodarze mogą mieć więc wytrącany z rąk atut własnego toru. Jak będzie i jaki scenariusz się sprawdzi to pokaże już samo spotkanie. Tak naprawdę wszystko może się w rewanżu zdarzyć.

Awizowane składy

Fogo Unia Leszno: 1. Emil Sajfutdinow, 2. Peter Kildemand, 3. Piotr Pawlicki, 4. Grzegorz Zengota, 5. Janusz Kołodziej, 6. Dominik Kubera

eKantor.pl Falubaz Zielona Góra: 9. Jarosław Hampel, 10. Jacob Thorssell, 11. Patryk Dudek, 12. Piotr Protasiewicz, 13. Jason Doyle, 14………….., 15. Alex Zgardziński

Początek sobotniego rewanżowego spotkania przy ulicy Wrocławskiej o godzinie 16.30. (andre/fot.archiwum).

19sty(sty 19)17:00Nasza imprezaGala Panoramy39. Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów regionu leszczyńskiego w 2017 roku17:00 Teatr Miejski w LesznieRozpoczęcie już za:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*