Delfinek zaprasza wszystkich chętnych

Uroczyste otwarcie krytej pływalni w Górze odbyło się 3 września Fot. ARCHIWUM GMINY GÓRA

Góra doczekała się krytej pływalni. W poniedziałek, 3 września otwarto obiekt pod nazwą Dolnośląski Delfinek. Wraz z pływalnią powstała kręgielnia.

Górowski Delfinek powstał dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, skąd pozyskano 1,25 mln zł. Góra ma otrzymać też na ten cel ponad 1,2 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do tej pory miasto nie miało pływalni pod dachem.
„Delfinek” miał być gotowy już w ub.r. Samorząd zerwał jednak umowę z jego poprzednim wykonawcą, który – jak podkreślano – nie wywiązywał się terminowo z prac. Ogłoszono kolejny przetarg, w którym wybrano Dolnośląską Firmą Budownictwa Ogólnego z Ząbkowic Śląskich. To przedsiębiorstwo doprowadziło inwestycję do końca.

Jednym z gości poniedziałkowej uroczystości był marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, który wraz z radnymi sejmiku Tomaszem Pilawką i Michałem Bobowcem na ręce burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz przekazali gratulacje z okazji otwarcia kolejnego na Dolnym Śląsku basenu wraz ze statuetką „Delfinka”. Przywieźli też do Góry gadżety do nauki pływania.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 35 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: ama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*