Delfinek zaprasza wszystkich chętnych

Uroczyste otwarcie krytej pływalni w Górze odbyło się 3 września Fot. ARCHIWUM GMINY GÓRA

Góra doczekała się krytej pływalni. W poniedziałek, 3 września otwarto obiekt pod nazwą Dolnośląski Delfinek. Wraz z pływalnią powstała kręgielnia.

Górowski Delfinek powstał dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, skąd pozyskano 1,25 mln zł. Góra ma otrzymać też na ten cel ponad 1,2 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do tej pory miasto nie miało pływalni pod dachem.
„Delfinek” miał być gotowy już w ub.r. Samorząd zerwał jednak umowę z jego poprzednim wykonawcą, który – jak podkreślano – nie wywiązywał się terminowo z prac. Ogłoszono kolejny przetarg, w którym wybrano Dolnośląską Firmą Budownictwa Ogólnego z Ząbkowic Śląskich. To przedsiębiorstwo doprowadziło inwestycję do końca.

Jednym z gości poniedziałkowej uroczystości był marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, który wraz z radnymi sejmiku Tomaszem Pilawką i Michałem Bobowcem na ręce burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz przekazali gratulacje z okazji otwarcia kolejnego na Dolnym Śląsku basenu wraz ze statuetką „Delfinka”. Przywieźli też do Góry gadżety do nauki pływania.

Góra jest jednym z pierwszych pięciu beneficjentów programu „Dolnośląski Delfinek”. Oprócz naszego miasta w tym gronie są: Chocianów, Strzegom, Głuszyca i Twardogóra.

Podczas poniedziałkowej uroczystości otwarcia górowskiego „Delfinka” młodzież prezentowała swoje umiejętności pływackie, występ przygotowały także mażoretki Artist.

Administrowanie krytą pływalnią wraz z kręgielnią powierzono Ośrodkowi Kultury Fizycznej w Górze. Obiekt funkcjonuje codziennie od 9.00 do 22.00, przy czym w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, w czasie trwania zajęć szkolnych od 9.00 do 16.00 udostępniany jest tylko dzieciom i młodzieży z gminy Góra w ramach zajęć dydaktycznych. W godzinach późniejszych jest już dostępny dla wszystkich chętnych. Trzeba jedna pamiętać, że ostatnie wejście jest możliwe co najmniej 75 minut przed zamknięcie kompleksu. Bilet normalny za pierwszą godzinę kosztuje 7 zł brutto w tygodniu (od 16.00 do 22.00) i 8 zł w soboty, niedziele i święta (od 9.00 do 22.00), ulgowy natomiast odpowiednio 5 i 6 zł. Do ulgi uprawnione są m.in. dzieci i młodzież oraz studenci, a także osoby powyżej 60 lat. Szczegółowy cennik zamieszczono m.in. na stronie internetowej okfgora.pl. „Dolnośląski Delfinek” znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 1 w Górze. Do dyspozycji jest basen z 4-torową niecką o wymiarach 8,5 x 16,67 m i głębokości od 0,9 do 1,35 m.

Z dwutorowej kręgielni powstałej przy „Delfinku” można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00, a w soboty, niedziele i święta od 10.00 do 22.00. Ceny kształtują się od 35 do 55 zł za wypożyczenie toru na 60 minut. Z jednego toru maksymalnie może korzystać 6 osób. Specjalne obuwie wypożyczane jest nieodpłatnie.

Cały artykuł jest również dostępny w 35 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: ama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*