Jamalex Polonia ciężko nokautuje (galeria)

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno bliżej III rundy play-off II ligi. Nasza drużyna tym razem nie pozostawiła jakichkolwiek złudzeń ekipie z Pelplina, wygrywając bardzo wysoko 94:33.

To było spotkanie bez historii, choć przed tym spotkaniem jakieś tam obawy były, a to dlatego, że w finale Pucharu Polski PZKosz leszczynianie mieli pewne problemy z tym właśnie przeciwnikiem.

Decka została jednak rozpracowana niemal perfekcyjnie i w Trapezie nie miała w zasadzie nic do powiedzenia. Po 10 minutach było już 29:15. Do przerwy 53:20. To była różnica nie jednej, a dwóch klas.

Bardzo dobry mecz rozgrywał pod tablicami Szymon Milczyński. W ogóle Jamalex Polonia dominowała nad rywalem fizycznie. Nie pozwalała w zasadzie na nic. Do tego grała bardzo zespołowo, notując mnóstwo asyst, w czym brylowali Sirijatowicz wraz z Jankowiakiem.

Po przerwie gospodarze osiągnęli już 50-punktową przewagę (75:25), a całe to jednostronne spotkanie zakończyło się nokautem bezradnych gości (94:33).

Staraliśmy się podjąć walkę z drużyną z Leszna, która pretenduje w tym roku do awansu do I ligi. Dla nas ogromną nagrodą było już wystąpienie w najlepszej ,,16″, z tego względu, że zajmujemy się głównie szkoleniem młodzieży. Średnia wieku u nas, to 19 lat i tak naprawdę doświadczenie i warunki fizyczne były za drużyną z Leszna. Trudno było się przeciwstawić i taki jest wynik, jaki jest – powiedział Przemysław Bieliński, trener Decki Pelplin.

Chciałbym tutaj pogratulować, pomimo tego wyniku rywalom za pracę z młodzieżą. Tak naprawdę jest mało takich ośrodków, które dają grać tak młodym ludziom w II lidze. Ten ośrodek bardzo prężnie się rozwija i jest to wzór do naśladowania w Polsce dla małych ośrodków sportowych. Natomiast co do wyniku, to na pewno mamy inne cele. Rywal ma dwóch doświadczonych graczy z przeszłością w ekstraklasie. Karol Dębski i Bartosz Sarzało. Staraliśmy się ich wyłączyć i to nam się udało – powiedział Łukasz Grudniewski, trener Jamalex Polonii 1912 Leszno.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Decka Pelplin 94:33 (29:15, 24:5, 22:8, 19:5)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Milczyński 24, Jankowiak 11 (3×3), Sobkowiak 10 (12 zb), Sanny 9 (2×3), Sirijatowicz 8 (2×3), Paszek 8, Krówczyński 5 (1×3), Mowlik 4, Nowak 4, Rostalski 4, Malinowski 4, Zubik 3 (1×3).

Rewanżowe, drugie spotkanie pomiędzy tymi zespołami, już w najbliższą środę w Pelplinie. (andre/fot.andre).