Przed nami już 6 seria spotkań w piłkarskiej IV lidze. To będzie kolejka stojąca pod znakiem lokalnych derbów. Do takich meczów dojdzie w Rawiczu oraz Gostyniu.

Rawia, która spisuje się chyba nieco poniżej oczekiwań podejmować będzie niepokonanego lidera z Leszna. Polonia zaskakuje na duży plus, tym bardziej, że ta drużyna nie poczyniła ostatecznie żadnych poważniejszych wzmocnień przed nowymi rozgrywkami. Jest jednak atmosfera i chęć wygrywania, co przynosi dobry skutek. Początek derbów w Rawiczu w sobotę o 17.00.

Godzinę wcześniej (16.00) rozpoczną się inne derby regionu. W Gostyniu Kania podejmować będzie PKS Racot. Obie drużyny jak większość drużyn tej ligi wskutek reorganizacji czeka ciężka walka o ligowy byt. Na razie lepiej wiedzie się zespołowi z Racotu, który ma 4 punkty. Kania zamyka ligową stawkę z punktem.

Na 16.00 wyznaczono także początek starcia w Kościanie. Obra tak jak Rawia rozpoczęła rozgrywki słabo. W czterech ostatnich pojedynkach podopieczni trenera Krzysztofa Knychały zdobyli zaledwie dwa punkty. Nie takiego obrotu sprawy spodziewano się w grodzie nad Obrą. Pora odrabiać starty, choć w sobotę będzie o to ciężko, bo na boisko przy ulicy Maya zawita rewelacyjny wicelider z Kępna.

Nie można mieć zastrzeżeń do beniaminka z Piasków. Ten spisuje się dobrze. Nie traci dystansu do czołówki i obok Polonii spisuje się spośród naszych zespołów najlepiej. W sobotę czeka jednak tę jedenastkę prawdziwy sprawdzian możliwości. Korona wyjeżdża do Wrześni na mecz z mającą wysokie aspiracje Victorią. To spotkanie podobnie jak te w Gostyniu i Kościanie rozpocznie się o podobnej porze. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*