Derby w Dąbczu, czyli Wamet kontra Junior

W najbliższy piątek o godzinie 18.00 w hali sportowej w Dąbczu zostaną rozegrane derby regionu II ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Miejscowy Wamet podejmował będzie Juniora Leszno.

Pierwotnie pojedynek miał się odbyć w Lesznie. Leszczynianie mają jednak problem z salą w związku z czym derby regionu po raz drugi w tym sezonie zostaną rozegrane w Dąbczu. Co ciekawe, od pewnego czasu obydwa zespoły wspólnie trenują, więc w piątkowy wieczór zapowiada się interesujące widowisko.

Pierwsze tegoroczne starcie Wametu z Juniorem zakończyło się remisem. Wówczas po dwa „oczka” dla ekipy z Dąbcza w pierwszej odsłonie wywalczyli Denis Bolewicz i Andrei Labanau, a jeden punkt dorzucił Mateusz Przybył.

Z kolei w Juniorze punktowali: Rafał Osięgłowski, Dawid Jóźwiak i Mateusz Gimziński (po 1,5 pkt) oraz Maciej Knoski (0,5).

Przed piątkowymi derbami wyżej w ligowej tabeli sklasyfikowani są gracze Wametu Dąbcze, którzy w aktualnym sezonie wygrali jeden mecz. Cztery spotkania z ich udziałem kończyły się z kolei podziałem punktów. Zespół z Leszna zainkasował dotychczas trzy punkty (remis z Dąbczem i wygrana z Burzą Drzeczkowo).

Dodajmy, że wstęp na piątkowe spotkanie derbowe w Dąbczu jest bezpłatny. (andre/fot.wametdabcze).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*