Derby dla MUKS Poznań (GALERIA)

Drugiej porażki i to drugiej na własnym parkiecie doznały koszykarki Tęczy Leszno. W derbach Wielkopolski zdecydowanie lepszy okazał się MUKS Poznań, choć jeszcze na początku IV kwarty oba zespoły dzieliły tylko 3 punkty.

Nasze pani, grające bez nominalnej rozgrywającej rozpoczęły obiecująco, bo od prowadzenia 5:0. Poznanianki szybko jednak odrobiły straty. Jeszcze w I kwarcie wyszły na minimalne prowadzenie, a wynik na 15:15 po 10 minutach ustaliła Eliza Łakoma.

To MUKS miał jednak więcej jakości. Był skuteczniejszy i z mozołem budował swoją przewagę, choć na początku II kwarty po trafieniu Brambor było 21:16 dla Tęczy. Potem wynik się odwrócił, a do przerwy mieliśmy (25:28), bo wreszcie odblokowała się rzutowo Tyszkiewicz, trafiając zza łuku.

Poznanianki tego prowadzenia nie oddały już do końca, choć po zrywie Tęczy na początku IV kwarty było już tylko 42:45 po rzucie Pietraszek.

Niestety emocje na tym się zakończyły. Końcowe fragmenty spotkania, to dominacja MUKS-u i nieskuteczność Tęczy, która grała chaotycznie. W efekcie zespół ze stolicy Wielkopolski odniósł w Trapezie zasłużone i pewne zwycięstwo 61:45.

– Niestety brakowało nominalnej rozgrywającej. Mieliśmy trzy treningi, żeby to jakoś poukładać. Dopóki zespół dobrze bronił byliśmy w kontakcie. Zabrakło też skuteczności. Bez tego nie da się niestety wygrać spotkania – przyznał Jędrzej Jankowiak, trener Tęczy Leszno.

Tęcza Leszno – MUKS Poznań 45:61 (15:15, 10:13, 11:15, 9:18)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Łakoma 9, Tyszkiewicz 8 (1×3), Pietraszek 7, Pisera 7, Hołtyn 6 (12 zb), Brambor 4, Arczewska 2, Budeń 2.

Najwięcej dla MUKS: Ratajczak 15, Błaszczak 11, Olszewska 11. (andre/fot.andre).