Derby dla Stainer Polonii. Obra w odwrocie (GALERIA)

Piłkarskie derby w IV lidze zapowiadały się ciekawie. Stainer Polonia 1912 Leszno podejmowała LZS Pinsel Peter Krobiankę Krobia. Emocje były, choć nie najwyższych lotów. Gospodarze wygrali, ale….

No właśnie. Nie zachwycili. Zagrali mocno przeciętnie. Początkowo całkiem odważnie radził sobie beniaminek. Przed szansą strzelecką stanął Masełkowski, ale nieco się pogubił.
To co nie udało się gościom udało się gospodarzom. Nieustępliwość Nowaka przyniosła wyłuskanie piłki w środkowej strefie boiska. Potem nastąpiło dokładne podanie do Glapiaka, który otwarł rezultat meczu.

W I połowie Krobianka musiała radzić sobie w ,10„. Knap najpierw ujrzał żółty kartonik, a potem za ,,słowa“ drugą, a w efekcie czerwoną.

Chciałem go zmienić po przerwie, bo obawiałem się tego, że może nie dotrwać do końca meczu. Niestety moje przeczucia się sprawdziły, tyle, że za szybko – przyznał już po meczu Dariusz Wiśniewicz, trener LZS Pinsel Peter Krobianki Krobia.

Po przerwie, co ciekawe więcej ambicji przejawiali od pierwszych minut osłabieni goście. To oni prowadzili grę i atakowali. Stainer Polonia grała na stojąco. Mecz miał się sam wygrać. Leszczynianie jednak skontrowali dwa razy, a za każdym razem do siatki trafiał Kacper Robaczyński, ustalając wynik na 3:0.

Wynik lepszy niż nasza gra. Niepokoi mnie, to falowanie formy. O wiele lepiej zagraliśmy ostatnio w Kępnie. Dzisiaj bardziej chciało się gościom, choć wynik jest korzystny dla nas. Krobiance życzę jednak meczu na przełamanie. Chciałbym, by pozostali w lidze– powiedział Jędrzej Kędziora, trener Stainer Polonii 1912 Leszno.

Dziękuję za miłe słowa – powiedział Dariusz Wiśniewicz. – Mimo porażki wciąż wierzę w utrzymanie. Chciałbym, aby nastąpiło ono już w najbliższym spotkaniu z Ostrowem Wielkopolskim – przyznał trener Krobianki.

Stainer Polonia 1912 Leszno – Krobianka Krobia 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Glapiak (14), 2:0 Robaczyński (65), 3:0 Robaczyński (80)

Niestety nie powiodło się Obrze 1912 Kościan. Zespół, który był wyróżniającym się jesienią poniósł trzecią porażkę wiosną. Obrzanka przegrała na własnym boisku z walczącym o ligowy byt KS Opatówek 0:1.

Obra 1912 Kościan – KS Opatówek 0:1 (0:1)

Bramka: Spychalski (35)

W tabeli Stainer Polonia przeskoczyła Obrę i jest siódma z dorobkiem 34 punktów. Zespół z Kościana ma taki sam dorobek i jest ósmy. Krobianka bez zmian przedostatnia – 18 ,,oczek”. Do bezpiecznej strefy traci 7 punktów. (andre/fot.andre).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*