W Gostyniu doszło do rewanżowego starcia III-ligowych siatkarskich drużyn UKS Kaniasiatka oraz UKS 9 Leszno. Ponownie górą byli leszczynianie, choć w odróżnieniu do pierwszego meczu to starcie było bardzo wyrównane.

Zwycięstwo ostatecznie odniósł lider tabeli, ale musiał w tą wygraną włożyć sporo sił. Podopieczni trenera Jarosława Borowskiego rozpoczęli zgodnie z planem, ale w II partii chyba zbyt bardzo się zdekoncentrowali, bo zdobyli zaledwie 7 punktów!

Potem UKS 9 Leszno wróciła do równowagi, ale gospodarze nie odpuszczali i doprowadzili do tie-breaka. W nim znów emocji było bardzo dużo. Po zaciętej walce niemal punkt za punkt drugi derbowy triumf w tym sezonie odnieśli jednak goście z Leszna, którzy umocnili się na szczycie tabeli i są blisko gry w fazie play-off o awans do II ligi.

UKS Kaniasiatka Gostyń – UKS 9 Leszno 2:3 (14:25, 25:7, 20:25, 25:22, 13:15)

28 stycznia leszczynian czeka kolejne bardzo trudne zadanie. Do hali gimnazjum nr.9 przyjedzie trzeci w tabeli Salos Ostrów Wielkopolski, z którym nasz zespół przegrał na wyjeździe 3:2. To będzie dobra okazja do rewanżu. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*