Derby ponownie dla BC Obry

Zaległe derby koszykarzy Rawii Rawag Rawicz i BC Obry Kościan ponownie dla tych drugich. Kościaniacy pokonali lokalnego rywala w jego hali 84:75.

Przez niemal 30 minut warunki dyktowali jednak miejscowi. Po dwóch minimalnych, punktowych porażkach kibice zgromadzeni w sierakowskiej hali liczyli na przełamanie w derbach. Przez długi czas, a właściwie prawie do końca mogli mieć taką nadzieję.

Rawia rozpoczęła bardzo dobrze, bo od prowadzenia 24:12. Przewaga miejscowych utrzymywała się bardzo długo. Do przerwy co prawda goście z Kościana zredukowali ją do 3 punktów, ale jednak wciąż w lepszej sytuacji byli gospodarze (47:43).

Po przerwie bardzo długo trwała wymiana kosz za kosz. Dopiero pod koniec III odsłony Obra odwróciła wynik i to ona przed ostatnimi 10 minutami derbów miała 3 ,,oczka” zaliczki.

Walka trwała niemal do końca. Jeszcze na 3 minuty przed końcem spotkania strata Rawii po rzucie zza łuku Maciołka wynosiła dalej trzy punkty. Niestety dla kibiców gospodarzy lepiej ostatnie fragmenty rozegrali goście. Na 8 punktów Obry – Rawia odpowiedziała tylko dwoma i cały mecz zakończył się rezultatem 84:75 dla Obry.

Rawia Rawag Rawicz – BC Obra Kościan 84:75 (25:17, 22:26, 14:21, 14:20)

Punkty dla Rawii zdobywali: Maciołek 23, Wiśniewski i Muskała po 12, Styła 8, Rodak i Zając po 6, Kurkowiak 4, Olejniczak i Staśkowiak

Punkty dla BC Obry rzucali: Ciążkowski 18, Rybakowski 16, Stankowski 15, Zuber 10, Kaczmarek 9, Uliczka 5, Pawlak i Milczyński po 4, Kiszka 3. (andre/fot.archiwum).