Derby w Lesznie. Obra czeka na pierwsze punkty

Słabo wystartowały nasze drużyny w IV lidze. W dwóch pierwszych wiosennych kolejkach zdobyły łącznie punkt… Przed niespełna tygodniem rzutem na taśmę w Kępnie zdobyła go Stainer Polonia 1912 Leszno.

Leszczynianie w sobotę podejmą w derbach Krobiankę Krobia, która znajduje się w ciężkim położeniu. Beniaminek już po jesieni był na miejscu zagrożonym, a wiosną w dwóch meczach, pomimo, że oba rozegrał na własnym boisku nie zdobył punktów (1:4 z Polonią Kępno i 0:3 z Centrą Ostrów Wielkopolski). Sytuacja nie jest jeszcze tragiczna, ale za chwilę włączy się alarm… Krobianka na tę chwilę traci do bezpiecznej strefy 4 punkty.

W I rundzie pokonała jednak Stainer Polonię na własnym boisku 1:0. Teraz gościom trudno będzie powtórzyć ten wynik. Faworytem wydają się być leszczynianie, ale, derby nie raz, nie dwa widziały zaskakujące rozstrzygnięcia. Tak jedni, jak i drudzy mają o co grać. Krobianka o utrzymanie, a Poloniści o to, by znaleźć się jak najwyżej w tabeli, bo klub ma aspiracje, by grać nie tylko o środek tabeli. Początek derbów w Lesznie w sobotę o 13.00.

Słabo wystartowała do rundy rewanżowej Obra 1912 Kościan. Porażki 4:1 w Wągrowcu i 5:1 w Kórniku na pewno mocno wstrząsnęły zespołem. Pośrednio wpływ na taką postawę ma to, co dzieje się na linii klub – miasto. Obra znalazła się na zakręcie, ale mamy wiarę w to, że sytuacja wkrótce się wyprostuje i zespół nie tylko przetrwa te trudne chwile, ale powalczy jeszcze o czołowe miejsca w lidze. W sobotę Obra podejmować będzie KS Opatówek, który wykaraskał się ze strefy spadkowej. Wiosną jeszcze nie przegrał i w Kościanie będzie chciał podtrzymać dobrą passę. Mecz w Kościanie rozpocznie się o godzinie 15.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*