Dla aktywnych seniorów

Uroczyste otwarcie klubu odbyło się w piątek, 31 stycznia. Fot. Anna Maćkowiak
Uroczyste otwarcie klubu odbyło się w piątek, 31 stycznia. Fot. Anna Maćkowiak

Uniwersytet Trzeciego Wieku otworzył Klub Aktywnego Seniora. Placówka będzie działać w lokalu przy Al. Zygmunta Krasińskiego. Co ważne – zlokalizowanym na parterze, a więc wszyscy słuchacze UTW, chcący z niego skorzystać, będą mieli tu swobodny dostęp.

Lokal został wyremontowany przez Miejski Zakład Budynków Komunalnych w Lesznie, do którego zasobów należy. Krzesła udało się zakupić dzięki projektowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, stoły ufundowała Leszczyńska Fabryka Pomp. Znalazła się również sponsorka, która ufundowała wyposażenie części kuchennej.

Udało się pozyskać pieniądze i pomieszczenia

– W ubiegłym roku udało się pozyskać środki i pomieszczenia po to, by seniorzy naszego uniwersytetu mogli się spotykać, aktywnie spędzać czas – mówiła podczas piątkowego (31 I) otwarcia klubu seniora Maria Zielony, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie.

Inicjatywy gratulowali UTW m.in. prezydent Leszna Łukasz Borowiak, przewodniczący rady miejskiej Tomasz Malepszy oraz dyrektorka MOPR-u Donata Majchrzak-Popławska.

Seniorzy będą grać w planszówki

– Od dłuższego czasu szukaliśmy dodatkowej przestrzeni. Przede wszystkich chodziło o to, by pomieszczenie było zlokalizowane na parterze – podkreślał prezydent Łukasz Borowiak. – Wybór padł na lokal, który stał pusty. Dzisiaj jest wyremontowany, zagospodarowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku, za co serdecznie pani prezes, członkom UTW, sposorom, wszystkim zaangażowanym, bardzo dziękuję.

Przedstawiciele władz przynieśli także upominki, w tym… grę planszową. Wręczyła ją Donata Majchrzak-Popławska.

Wiemy, że chcecie tu państwo grać w planszówki, więc mamy coś na dobry początek – przyznała dyrektorka leszczyńskiego MOPR-u.

Podczas otwarcia rozmawiano też o planach

Wkrótce opracowany zostanie regulamin klubu oraz ustalone godziny jego funkcjonowania.

– Spotkamy się ze starostami, radą słuchaczy i na podstawie ich wniosków będziemy tworzyć regulamin i harmonogram. Na pewno będzie to lokal dla sekcji, które w tej chwili albo mają zajęcia w terenie i korzystają z innych pomieszczeń albo spotykają się u nas w biurze – mówiła Maria Zielony.

Podczas otwarcia Klubu Aktywnego Seniora rozmawiano także o planach zmiany siedziby Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie. Obecna, przy ul. Łaziebnej, funkcjonuje na piętrze kamienicy, a marzeniem Uniwersytetu byłaby siedziba na parterze. Prezydent Łukasz Borowiak deklarował, iż samorząd ma to na uwadze. Jeśli w miejskich zasobach znajdzie się odpowiednie lokum, wówczas będzie można wrócić do tematu.

Anna Maćkowiak

Przyszło mnóstwo osób, a słuchacze UTW nie kryli radości. Fot. Anna Maćkowiak
Przyszło mnóstwo osób, a słuchacze UTW nie kryli radości. Fot. Anna Maćkowiak