Dobra atmosfera i atrakcyjne ceny

Dwa razy w tygodniu targ we Wschowie tętni życiem. Można tu kupić ubrania w atrakcyjnej cenie, polskie owoce i warzywa. Fot. Karolina Bodzińska
Dwa razy w tygodniu targ we Wschowie tętni życiem. Można tu kupić ubrania w atrakcyjnej cenie, polskie owoce i warzywa. Fot. Karolina Bodzińska

Dwa razy w tygodniu targ we Wschowie tętni życiem. Można tu kupić ubrania w atrakcyjnej cenie, polskie owoce i warzywa, swojskie miody. Plac targowy zapełnia się klientami o godzinie 8.00, a w południe zaczyna pustoszeć.

Pan Leszek od 30 lat sprzedaje na targu.

– Teraz jestem już na emeryturze, więc mam zdecydowanie mniej stresu. Nie pracuję pod presją. Przyjeżdżam kiedy chcę i o której chcę – mówi pan Leszek.

Wiele lat temu, jak przekonuje – było o wiele prościej. Opłaty targowe tańsze, towar tańszy, a ludzie przychodzili bez względu na pogodę.

– Teraz wystarczy, że trochę deszcz popada i klienci uciekają do domów – dodaje.

Największym atutem takich miejsc jest relacja, w jaką wchodzą ze sobą sprzedawcy i klienci. Wymieniają uprzejmości, dopytują o zdrowie.

Sprzedawcy przyjeżdżają na targowisko po godzinie 6.00.

– Jestem od 6.30. Dwie godziny zajmuje mi rozstawianie straganu. Najgorzej kiedy pada deszcz– relacjonuje Marzena Kaczmarek-Zielińska.

Za największy atut swojej pracy uważa sympatyczne towarzystwo.

– Mam na myśli zarówno handlujących, jak i klientów. U nas zawsze jest wesoło. Duże się śmiejemy i czas jakoś leci – zapewnia pani Marzena.

Karolina Bodzińska