Dobry kurs Promienia Krzywiń i PKS Racot

To była udana seria spotkań dla naszych zespołów, występujących w Lidze Międzyokręgowej. Swoje mecze wygrało aż pięć drużyn, w tym najwyżej notowane zespoły z Krzywinia i Racotu.

Niektóre wygrane osiągnięte zostały niestety kosztem innych zespołów z regionu. Tak było w Piaskach, gdzie miejscowa Korona zaskakująco wysoko poległa w meczu z Promieniem Krzywiń 1:4, choć w 11 minucie gospodarze odpowiedzieli na bramkę Bossego trafieniem Wasielewskiego. Potem jednak trafiali już tylko goście. Do przerwy na 1:2 Gościniak, a po przerwie dzieła zniszczenia dokonał dwukrotnie Łukasz Biały.

Lokalne derby dobyły się w Starych Oborzyskach. W meczu zespołów z dolnych rejonów tabeli Juna Trans uległ Pogoni Śmigiel 1:2. Wszystkie bramki padły w ostatnim kwadransie meczu. Bartosz Bartkowiak dał w 74 minucie prowadzenie przyjezdnym, ale szybko w 77 minucie odpowiedział Dariusz Lewandowski. Ostatnie słowo należało do Pogoni. Bramka Krzysztofa Kaminiarza w 85 minucie sprawiła, że 3 punkty pojechały do Śmigla.

Pewne zwycięstwo 3:1 odniosła Kania Gostyń, która pokonała na własnym boisku wysoko notowany Płomień Przyprostynia. Zrehabilitowała się Rawia Rawag Rawicz, pokonując na wyjeździe Grom Plewiska. Wynik został ustalony już po 25 minutach gry. Najpierw trafił Siniecki, a potem Skrzypczak.

Dobry kurs utrzymuje PKS Racot, który przywiózł komplet punktów z Chorzemina. Orkan objął prowadzenie w 19 minucie po bramce Pukackiego, ale jeszcze do przerwy PKS wyszedł na prowadzenie. Do wyrównania doprowadził Leciej, a bramkę do szatni zdobył Pudlicki. Po przerwie bramek nie było i mecz zakończył się wynikiem 1:2.