Kolejna edycja Pucharu Świata juniorów we florecie, rozgrywana w Trapezie przeszła do historii. Polacy znów okazali się niezwykle gościnni i to zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

W turnieju indywidualnym pierwszoplanowe role odgrywali ,,trójkolorowi” Dwa pierwsze miejsca przypadły Francuzom. Triumfował Roger Wellerand, który w finale pokonał swojego kolegę z reprezentacji Alexandra Ediriego. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Japończyka Yudai Nagano oraz Amerykanina – Nicka Itkina. Polacy przepadli w eliminacjach, nikt nie znalazł się nawet w ,,32″. Najwyżej sklasyfikowany został Mikołaj Rudnicki, który zajął 34 lokatę.

W turnieju drużynowym najlepsi okazali się Rosjanie, którzy w finale pokonali USA 45:40. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci kraju ,,Kwitnącej Wiśni”, czyli Japończycy. Polska, walcząca w składzie: Maciej Bem, Piotr Borowiec, Mikołaj Rudnicki i Adrian Wojtkowiak zajęła 6 miejsce. Polacy pokonali Duńczyków, potem Węgrów ale zostali zatrzymani przez Włochów. (andre/fot.andre).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*