Dominik Kubera myśli o studiach na AWF

Dominik Kubera ma za sobą udane ostatnie tygodnie i maturę. Ze spokojem oczekuje na wyniki pisemnych egzaminów. Fot. ANDRZEJ BARTKOWIAK

Dominik Kubera zbiera w ostatnich tygodniach świetne recenzje. Junior Byków dojrzewa z meczu na mecz. Na rozkładzie ma już wiele świetnych n azwisk. Żużlowiec czeka też na wyniki matury.

Początki tego sezonu nie były dla Dominika Kubery najlepsze. Owszem, nieźle junior Byków prezentował się w przedsezonowych testach, ale w lidze na początku sezonu szło mu ciężko. Na inaugurację z Betardem Spartą pojechał jeszcze przyzwoicie, zdobywając 6 punktów.

Potem ,,Domin” wpadł w lekki dołek. W Toruniu przywiózł jedynie 2 punkty w biegu młodzieżowym. U siebie po meczu z Gorzowem też był mocno niepocieszony.

Satysfakcja po Lublinie

Forma jednak zwyżkowała, a motocykle zaczęły się spisywać znacznie lepiej. W Lublinie była dwucyfrówka (10 punktów), dzięki której żużlowiec z Osiecznej wyraźnie ożył. Była kwalifikacja do SEC Challange, dobre kolejne występy w lidze w Częstochowie, Zielonej Górze czy wreszcie kwalifikacja do finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. 20-latek dobrze też wprowadził się do szwedzkiej Elitserien. Kilka razy zaskoczył i jest wyróżniającą się postacią Vetlandy Speedway. W jednym z meczów dwa razy za swoimi plecami przywiózł Jasona Doyle’a.

Duża radość po biegu z Vaculikiem i Dudkiem

Najwięcej satysfakcji Dominikowi Kuberze przyniósł w tym sezonie ważny, 11 bieg w starciu ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra. Po wykluczeniu Piotra Pawlickiego junior musiał w pojedynkę stawić czoła Martinovi Vaculikowi i Patrykowi Dudkowi. Po kapitalnym boju wyprzedził Słowaka, zdobywając kluczowe dla losów meczu trzy punkty.

– Jechałem z najskuteczniejszym zawodnikiem ligi oraz liderem Grand Prix. Wreszcie czułem prędkość, a bieg dał mi wiele frajdy – mówił po meczu Kubera.

Czeka na wyniki matury i myśli o studiach na AWF

Dominik w tym roku zdawał egzamin dojrzałości. Ustne poszły dobrze. Teraz czeka jeszcze na wyniki tych pisemnych.

– Podszedłem na luzie do matury. Może nawet na zbyt wielkim luzie. Nawet nie pamiętam tematów. Jeśli zdam, a myślę, że będzie pozytywnie, to coraz częściej myślę o AWF na leszczyńskiej uczelni – przyznał Dominik.

Andrzej Bartkowiak