Domki bliżej jeziora

W tym miejscu przez kilkadziesiąt lat działał ośrodek wypoczynkowy dla nauczycieli z regionu. Fot. Michał Wiśniewski

Dawny ośrodek wypoczynkowy w Boszkowie należący niegdyś do kuratorium oświaty przeszedł do historii. Budynki całkowicie zniknęły, a pustą działkę już zaczyna zagospodarowywać nowy właściciel. Udało mu się uzyskać dostęp do jeziora.

Oświatowy ośrodek wypoczynkowy przez lata był bazą letnich wyjazdów rodzin nauczycielskich. Później budynki oddano w dzierżawę, ale od dwóch lat urzędnicy Starostwa Powiatowego usiłowali sprzedać niszczejące obiekty. Udało się to pod koniec 2018 roku.

Ośrodek zniknął

Właścicielem działki stała się firma deweloperska. Pierwszym jej działaniem były prace rozbiórkowe. Stan obiektów był tak zły, że wszelkie prace modernizacyjne nie miały już sensu. W maju po ośrodku pozostała już tylko drobno pokruszona cegła. Żaden z obiektów nie ocalał. Wszystko po to,by zrobić miejsce pod nowe zabudowania.

Będą nowe domki

Firma deweloperska ma już konkretne plany inwestycyjne na tym gruncie.

– Przygotowujemy się do budowy osiedla domów letniskowych. Będzie to ponad 30 domów letniskowych różnej wielkości. Planujemy sprzedaż domków wraz z udziałem w gruncie. Osiedle ma być ogrodzone i monitorowane i ma działać na zasadzie wspólnoty – przyznaje Michał Kuraś z K2 Nieruchomości.

Mają dostęp do jeziora

Problemem przy sprzedaży działki należącej do Skarbu Państwa przez powiat leszczyński był brak dostępu do wody. Teren ośrodka kończył się kilka metrów od linii brzegowej. Nowy właściciel jednak sprawnie poradził sobie z tym kłopotem.

– Kupiliśmy sąsiedni teren i dzięki temu mamy już pełen dostęp do jeziora – dodaje Kuraś.

Pierwsze domki letniskowe inwestor ma zamiar oddać do użytku wiosną 2020 roku.

Michał Wiśniewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*