Dramat w czterech aktach (galeria)

Koszykarki XDemon Tęczy Leszno pogrążyły się w I lidze. W bardzo istotnym spotkaniu, dwóch zespołów zamykających tabelę grupy B uległy AZS Uniwersytet Łódzki 42:48.

Pierwsza kwarta tego spotkania wcale nie wskazywała na to, żeby leszczynianki miały przegrać to spotkanie. XDemon Tęcza lekko przeważała. W 9 minucie po trafieniu Iradzkiej było nawet 13:6, a te pierwsze 10 minut zakończyło się prowadzeniem miejscowych (13:8).

Rywalki jednak odrabiały straty i po dwóch celnych rzutach wolnych w 14 minucie w wykonaniu Majkut wynik się odwrócił (16:17). Do przerwy tego bardzo słabego spotkania rywalki prowadziły w Trapezie (20:23).

Łodzianki prowadziły też przez całą kolejną kwartę, choć na chwilę leszczynianki zbliżyły się na punkt. W IV kwarcie Akademiczki odjechały nawet na 9 punktów (33:42), ale podopieczne trenera Zajca zerwały się jeszcze i doprowadziły do remisu (42:42), gdy dwa razy z wolnych trafiła Stasiuk.

Niestety potem trafiały już tylko przeciwniczki, które po dramatycznie słabym meczu wywiozły z Leszna cenne dwa punkty, triumfując (42:48).

Niestety pech chciał, że akurat na ten mecz przypadły nasze problemy kadrowe. Kontuzję ma Łabuz, na chwilę z kontuzją na parkiet musiała wyjść kontuzjowana Krajewska. Całe 40 minut musiała grać Lewińska. Nie mamy kim grać. Przegraliśmy niestety bardzo ważny mecz. Rywalki były do ogrania, nie zagrały nic co mogłoby zaskoczyć. Wykorzystały jednak naszą kadrową słabość. Trzeba się zastanowić co dalej. Być może trzeba będzie sięgnąć po juniorki – powiedział Krzysztof Zajc, trener XDemon Tęczy Leszno.

XDemon Tęcza Leszno – AZS Uniwersytet Łódzki 42:48 (13:8, 7:15, 11:13, 11:12)

Punkty dla XDemon Tęczy zdobywały: Witkoś 18 (12 zb), Lewińska 10, Stasiuk 9, Iradzka 2, Woźniak 2, Hołtyn 1, Jaworowska 0, Karolewicz 0, Gadkowska 0, Krajewska 0. (andre/fot.andre).