Drogowe inwestycje. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Na remont przebudowy drogi gminnej w Czachorowie gostyński samorząd pozyskał dofinansowanie. Fot. Urząd Miejski w Gostyniu
Na remont przebudowy drogi gminnej w Czachorowie gostyński samorząd pozyskał dofinansowanie. Fot. Urząd Miejski w Gostyniu

Rozpoczęła się przebudowa drogi gminnej w Czachorowie. Przetarg wygrało przedsiębiorstwo DROGBUD Gostyń. Natomiast w Gostyniu ruszyła przebudowa skrzyżowania ul. Europejskiej z Nad Kanią.

W przetargu ogłoszonym przez burmistrza Gostynia wpłynęły cztery oferty.

– Najkorzystniejszą pod względem ceny i okresu udzielonej gwarancji złożyło Przedsiębiorstwo Drogowe DROGBUD Gostyń – informuje Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego w Gostyniu.

Nowa nawierzchnia asfaltowa wykonana zostanie na długości 1,4 km. Ponadto powstanie też kanalizacja deszczowa, przebudowywane są chodniki i wjazdy do posesji. Powstanie również nowa zatoka autobusowa.

– Na remont tej drogi gostyński samorząd pozyskał dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1,2 mln zł. Prace powinny zakończyć się do 15 listopada 2019 roku – mówi M. Konieczny.

Kierowcy muszą też liczyć się z utrudnieniami w rejonie ul. Europejskiej z Nad Kanią.

– Rozbudowa tego skrzyżowania poprawi płynność jazdy oraz bezpieczeństwo – wyjaśnia Mariusz Konieczny.

Na ten przetarg wpłynęły trzy oferty. Najkorzystniejszą pod względem ceny i okresu udzielonej gwarancji złożyło również przedsiębiorstwo drogowe DROGBUD Gostyń. Prace zostaną wykonane na odcinku ok. 150 m.

W ramach inwestycji powstanie m.in. dodatkowy pas ruchu dla pojazdów skręcających w lewo z ul. Europejskiej oraz wybudowana zostanie wyspa rozdzielająca pasy ruchu w przeciwnych kierunkach.

Jezdnia zostanie poszerzona, a wyspa rozdzielająca będzie pełniła funkcję azylu dla pieszych oraz rowerzystów.

Przebudowa jezdni powinna zakończyć się w drugiej połowie grudnia 2019 roku.

Natalia Kurpisz