Drogówka ma mobile biuro

Samochód zakupiony dla drogówki ma na wyposażeniu między innymi taki zaawansowany alkomat. Fot. Michał Wiśniewski

Trzy nowe samochody otrzymała leszczyńska komenda policji. Wśród nich jest ford dla ruchu drogowego, który jest mobilnym stanowiskiem pracy dla tej służby.

Zakup nowego auta dla drogówki w Lesznie był sporym wydatkiem. Wartego 260 tysięcy złotych forda transita można było zakupić dzięki finansowaniu zapewnionemu po połowie przez Komendę Główną Policji a także samorządy Leszna, powiatu leszczyńskiego i każdej z pięciu gmin.

Mobilne biuro

Nowe auto dla ruchu drogowego nie jest zwykłym busem. – To prawdziwe biuro na kołach, które pozwala nam na obsługę wszelkich zdarzeń drogowych od pomiarów po przygotowanie dokumentacji. Dwulitrowy diesel ma 170 koni i nawet przy jego wadze czyni go zwrotnym. Nie jest to auto pościgowe, więc ta moc nam wystarcza – mówi aspirant sztabowy Tomasz Sobiak, policjant z ruchu drogowego komendy w Lesznie.

Sprzęt na każde warunki

Także wyposażenie nowego samochodu ma pozwolić na swobodną pracę w terenie. Ford ma specjalne fotele, szafki i pulpity, ale także nowoczesny alkomat i rozkładany sprzęt oświetleniowy oraz cały szereg sprzętu potrzebnego do pomiarów wypadkowych. Ford zastąpi leciwego volkswagena, który przed laty został zakupiony do podobnych celów i sprawdzał się w służbie. Ma już jednak swoje lata i prawdopodobnie zostanie wyłączony z taboru.

Zakup transita dla drogówki to nie jedyny nowy sprzęt w komendzie. Poza mobilnym biurem policjanci z Leszna otrzymali jeszcze dwa inne pojazdy: kolejnego forda transita do transportu psów policyjnych oraz volkswagena transportera dla służb prewencji.

Michał Wiśniewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*