Druga wygrana w dramatycznych okolicznościach (galeria)

GI Malepszy Futsal Leszno odniosło drugie zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Nasi halowi piłkarze pokonali w Trapezie Red Dragons II Pniewy 4:3.

To spotkanie było dość dziwne. Leszczynianie przez 30 minut panowali niepodzielnie. Już w 4 minucie nasz zespół prowadził po strzale z rzutu karnego Jakuba Molickiego.

Nie minęło 60 sekund jak zrobiło się 2:0. Na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy gracz GI Malepszy Futsal Leszno – Damian Drewnowski. Gdy w 8 minucie po dokładnym dograniu Molickiego  piłkę do siatki skierował Łukasz Janowicz wydawało się, że gospodarze wygrają to spotkanie w cuglach. W 18 minucie powinno być 4:0, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Jakub Przymus.

To co nie udało się Jakubowi na koniec I połowy udało się na początku tej drugiej. Zanosiło się na demolkę. Sport bywa jednak nieprzewidywalny, a futsal, to zupełnie co innego niż piłka nożna na otwartych boiskach. Tu można szybko odrobić straty.

Goście pomimo, że przegrywali już wysoko nie zamierzali się poddać. Kłopoty miejscowych rozpoczęły się od 31 minuty, a właściwie było to 120 sekund, które przywróciło nadzieję ,,Czerwonym Smokom” W tym czasie zdobyli trzy bramki! Jedną z nich przy wycofanym bramkarzu.

Goście ryzykowali do końca, a ekipa trenerów Krysiaka i Kaczmarzyka znalazła się w opałach. Red Dragons postawił wszystko na jedną kartę i ostatnie minuty znów grał bez bramkarza, mając jednego zawodnika w polu więcej.

Na szczęście Pniewianie nie wykorzystali tego, bo nasz zespół nie popełnił w defensywie już żadnego błędu. Ostatecznie po dramatycznym spotkaniu wszystko zakończyło się wynikiem 4:3.

GI Malepszy Futsal Leszno – Red Dragons II Pniewy 4:3 (3:0)

Bramki dla GI Malepszy Futsal: Molicki (4-karny), Drewnowski (5), Janowicz (8), J.Przymus (22)

GI Malepszy Futsal: Sadowski, Twardowski – Chmielewski, Walczak, Szafrański, Tomaszewicz, Polański, Łukawy, Molicki, Drewnowski, J.Przymus, P.Przymus, Janowicz

Dodajmy, że było to piąte spotkanie leszczynian w obecnym sezonie i druga wygrana. Teraz bilans zespołu wynosi: 2 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka, co daje 8 punktów. Wiązać się to będzie na pewno z awansem w tabeli. (andre/fot.andre).