Duathlonowe święto

Na stronie zawodów zapisanych jest już ponad 880 uczestników. Fot. duathlonczempin.pl

11 maja miasto będzie areną zmagań uczestników największej duathlonowej imprezy w Polsce. W tym roku zawody będą miały bardzo prestiżowy charakter, bo po raz pierwszy w Polsce odbędą się mistrzostwa kraju na dystansie średnim, czyli 10 km biegu, 60 km na rowerze i 10 km biegu.

O tym, że już niedługo odbędą się zawody ChampionMan Duathlon Czempiń przypominają banery i flagi. Aktualnie trwają prace przygotowawcze i organizatorzy dopinają ostatnie sprawy organizacyjne.

Na stronie internetowej zawodów zapisanych jest już ponad 883 uczestników. Nie ma już wolnych miejsca na liście startowej na dystansie sprint czyli 5 km biegu, 20 km na rowerze i 2,5 km biegu. Natomiast są jeszcze wolne miejsce na dystansie średnim.

Wśród uczestników mistrzostw Polski będą także zawodnicy klasy PRO, czyli licencjonowani, mający na swoim koncie wiele sukcesów w triathlonie czy duathlonie. Na liście startowej są znani biegacze, między innymi: Robert Czysz, Daniel_Formela, Łukasz Kalaszczyński, Paweł Najmowicz, Klaudia Petters, Joanna Sołtysiak, Tomasz Spaleniak, Piotr Wójcik, Jacek Załubski.

– 11 maja będzie historyczną datą nie tylko dla Czempinia czy powiatu kościańskiego, ale także dla całego polskiego multisportu. Pierwszy raz bowiem w historii odbędą się w Polsce mistrzostwa w duathlonie na dystansie średnim w konwencji bez draftingu, co oznacza zakaz jazdy na etapie rowerowym w grupie – wyjaśnia Piotr Lisiecki z firmy PonoKai Sport & Event, która wspólnie z gminą organizuje tę imprezę.

Mistrzostwa odbywać się będą w klasyfikacji Pro Elity, młodzieżowców U23, a także wśród amatorów, gdzie będzie prowadzona klasyfikacja wiekowa co 5 lat. Oczywiście nie zabraknie także lokalnych kategorii, w których wyłonieni zostaną mistrzowie i mistrzynie powiatu kościańskiego oraz gminy Czempiń.

Andrzej Rajewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*