Dubicki pobił rekord Europy w sportowym cięciu drewna

Michał Dubicki na poważnie zaczął trenować sportowe cięcie i rąbanie drewna zaledwie trzy lata temu. Fot. Stihl timbersports

Tuż za podium zakończył swój udział w STIHL TIMBERSPORTS® Champions Trophy w Szwecji reprezentujący Polskę Michał Dubicki z Konar. Jego zaangażowanie docenili konkurenci oraz widzowie oglądający zmagania drwali.

Dubicki zachwycił wszystkich, ustanawiając w pierwszej rundzie nowy rekord Europy w czasie wykonania wszystkich czterech konkurencji z wynikiem 1:03:26. Pobił tym samym własne osiągnięcie z zeszłego roku z Francji. Niestety, kontuzja, której nabawił się na zawodach, okazała się na tyle poważna, iż nie mógł walczyć o brązowy medal.

– Miejsce tuż za podium w Champions Trophy to dla mnie dobry wynik, chociaż brakowało naprawdę niewiele żeby pokonać kolejnych rywali i rzucić świat na kolana. Nowy rekord Europy to jednak dla mnie wspaniałe osiągnięcie i zachęta do dalszej, jeszcze cięższej, pracy – mówił po swoim starcie Michał Dubicki.

Klasę oraz zaciętą rywalizację z naszym zawodnikiem docenił szczególnie Stirling Hart, który podczas wręczania medalu nie tylko zaprosił na podium Dubickiego, ale też próbował oddać mu swój brązowy medal. Zachwyceni Polakiem byli również komentatorzy, którzy na każdym kroku podkreślali, jak rewelacyjnym sportowcem jest mieszkaniec powiatu rawickiego.

Jakub Latusek